fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 186062
  تاریخ انتشار : 19 تیر 1395 11:29
  تعداد بازدید : 453

  پاسخ منفی کره جنوبی به گوگل

  کره جنوبی اعلام کرد به دلیل اختلافاتی که درباره خدمات نقشه خوانی با گوگل دارد، حاضر به دادن مجوز به این موتور جست وجوگر برای استفاده از نقشه های این کشور نیست.

  ایرنا - کره جنوبی تاکید کرده است تا زمانی که گوگل در برنامه خدمات نقشه خود مراکز حساس نظامی این کشور را پاک و از دسترس خارج نکند، چنین مجوزی داده نخواهد شد.
  با این حساب گوگل به عنوان موتور مهم جست و جوگر جهان نمی تواند از نقشه های موجود در کره جنوبی برای ارایه خدمات به مشترکان استفاده کند.
  گوگل ماه جاری میلادی از وزارت منابع و زمین کره جنوبی خواست که مجوزی به این موتور جست وجوگر آمریکایی بدهد که بتواند نقشه هایش را به روز کند.
  این موتور جست وجوی اینترنتی یک بار دیگر در سال 2010 میلادی چنین درخواستی را از کره جنوبی کرده بود که آن زمان هم رد شد.
  تارنمای وزارت دفاع کره جنوبی از قول «هان مین کو» وزیر دفاع این کشور آورده است: تا زمانی که درخواست سئول اجابت نشود، مجوز لازم به گوگل داده نمی شود.
  وی که در حضور شماری از نمایندگان پارلمان کره جنوبی سخن می گفت، تصریح کرد که نمی توان مسائل امنیتی را ناچیز شمرد و به آنها در نقشه های اینترنتی بی توجهی نشان داد.
  او افزود: ما از تاسیسات و مراکز حساس امنیتی برخورداریم و تا زمانی که گوگل خواسته های ما را برآورده نکرده و این مراکز را از روی نقشه ها حذف نکند، نمی توان با این موتور جست وجوی اینترنتی آمریکایی به توافق رسید.
  وزیر دفاع کره جنوبی گفت: ما در حالت شبه جنگی با کره شمالی قرار داریم و به همین دلیل نقشه ها از حساسیت امنیتی بالایی برخوردار است.
  خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرده است که اظهارات وزیر دفاع این کشور نشان می دهد دو طرف در این باره به توافق نخواهند رسید.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :