آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186160
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 784

مدل اقتصاد دیجیتالی استان ها تدوین می شود

معاون وزیر ارتباطات از تدوین مدل اقتصاد دیجیتالی در استان های کشور در راستای افزایش سهم استان ها در تولید محتوای فضای مجازی خبر داد.


مهر- مرتضی براری گفت: همان گونه که در تهران به سمت راه اندازی شتاب‎دهنده های ایده حرکت کرده ایم، باید در استان ها نیز این فرهنگ سازی انجام شود. هم اکنون برخی از استان ها همچون یزد، گیلان، مازندران، فارس و خراسان رضوی در بخش صاحبان ایده پیشرو هستند اما انتظار این است که سایر استان ها نیز در این زمینه قوی شوند.
معاون امور استان های وزارت ارتباطات با بیان تدوین مدل اقتصاد دیجیتالی در استان ها گفت: تا پیش از این استان ها انتظار داشتند که از دولت پروژه بگیرند اما ما با تدوین این مدل اقتصادی آنها را توجیه کرده ایم که خودشان با ارایه سرویس به مردم درآمدزایی کنند و کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات را در این استان ها رونق دهند.
براری با بیان اینکه نباید نگاه استان ها به درآمدزایی از سوی پروژه های دولتی باشد، گفت: هم اکنون حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با تعریف خدمات ارزش افزوده می تواند تولید ثروت بسیاری را به همراه داشته باشد به نحوی که تجربه نشان داده برخی از خدمات دهندگان در این حوزه روزانه بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان فروش تنها از یک خدمت دیجیتالی داشته اند.
وی گفت: ما باید تلاش کنیم وارد عرصه جهانی شویم و به جای ایجاد بازار برای ۷۰ میلیون نفر به سرویس دهی برای ۵ میلیارد نفر در دنیا برسیم. اقدامی که هم اکنون شرکت های بزرگ و مطرح دنیا همچون گوگل و اپل انجام می دهند.براری با بیان اینکه با توجه به ظرفیت های موجود در کشور می توان از حوزه گردشگری و نیز مفاهیم مذهبی سرویس های ارزش افزوده را در بستر اینترنت خلق کرد، گفت: جاذبه های گردشگری و تاریخی ما نسبت به کشورهای همسایه بسیار بالا بوده اما سهم ما از تولید محتوا در این زمینه به یک دهم این کشورها نیز نمی رسد در صورتی که ما می توانیم با ساخت اپلیکیشن های گردشگری تولید ثروت کنیم.
وی افزود: همچنین می توانیم با ایجاد اکوسیستم روستایی و عشایری در شبکه های اجتماعی علاوه بر معرفی این مناطق، باعث رونق توریسم با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات شویم.
معاون وزیر ارتباطات گفت: در این راستا برنامه رونق راه اندازی پردیس تولید محتوا را در استان ها در دستور کار داریم تا سهم استان ها از تولید محتوا افزایش یابد؛ لذا برای سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تولید خدمات حوزه فضای مجازی اقدام کرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :