آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186165
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 819

ویکی لیکس هم هک شد

گروه هکری OurMine که پیش از این موفق شده بود به حساب کاربری افراد بزرگی چون ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک و تراویس کالانیک، مدیر عامل Uber نفوذ کند، در آخرین اقدام خود موفق شد سایت اینترنتی ویکی لیکس را هک کند.


ایتنا- این مرکز در جریان آخرین درگیری های خود با گروه بین المللی هکری Anonymous که چندی پیش به حساب های کاربری اعضای گروه داعش در شبکه های اجتماعی نفوذ کرده بود، اقدام مذکور را انجام داد. 
گروه هکری Anonymous پیش از این اقداماتی ازجمله فاش کردن اعضای گروه KKK و حمله به سایت بانک مرکزی یونان برای اعتراض به سیستم مالی جهان را نیز انجام داده است. سایت اینترنتی Wikileaks ازجمله مراکزی محسوب می شود که اطلاعات بسیار قابل ملاحظه ای را منتشر می کند که هر کدام از آنها جهان را تحت تاثیر قرار می دهند. 
به عنوان مثال این سایت چندی پیش تصاویر ویدیویی کشته شدن روزنامه نگاران عراقی در یک حمله هوایی را منتشر کرد و اطلاعات مخفیانه درباره نحوه نگهداری از زندانیان در خلیج گوانتانامو را به اشتراک گذاشت. دسامبر گذشته گروه هکری OurMine اعلام کرد که حملات هکری/DDoS خود به گروه ها و اشخاص مختلف را بدون هرگونه دلیل خاص انجام می دهد و هم اکنون در آخرین اقدام سایت اینترنتی Wikileaks را از طریق یک حمله DDoS از کار انداخته است.
این روش هکری به گونه ای است که ترافیک سایت اینترنتی مدنظر به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و درنتیجه سرورهای آن به طور کامل مختل می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :