آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186170
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:20
تعداد بازدید : 878

از سوی سازمان فناوری اطلاعات

طرح امن سازی فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی داخلی آغاز شد

سازمان فناوری اطلاعات در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی کشور، طرح امن سازی فعالیت در شبکه های اجتماعی را کلید زد.


مهر-  سازمان فناوری اطلاعات ایران و مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهایی رایانه ای (ماهر) با همکاری موسسات تحقیقاتی و فناوری برتر کشور در حال انجام اقداماتی برای افزایش هرچه بیشتر امنیت و حفظ حریم خصوصی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی و تسهیل ایجاد کسب‎وکارهای مبتنی بر شبکه های اجتماعی در این فضا هستند.
بر این اساس طرح امن سازی فعالیت شبکه های اجتماعی، به منظور آگاهی رسانی و آشنایی کاربران و متولیان شبکه های اجتماعی با دغدغه های امنیتی و حریم خصوصی و شیوه های مقابله و رفع آن ها، سازمان فناوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.ازاین رو قرار است اسناد مرتبط با نیازمندی های امنیتی و حریم خصوصی حاکم بر شبکه‏ های اجتماعی تدوین شود و توسعه یابد. در همین حال سازمان فناوری اطلاعات ایران مشاوره به شبکه های اجتماعی بومی برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران را در تمامی سطوح اجرایی می کند.
همچنین ارایه راهکار جامع رایگان توسعه شبکه‏ های اجتماعی بر پایه فناوری های متن‏ باز و نیز راهکار مدیریت شبکه های اجتماعی بومی به همراه پشتیبانی دانشی از متخصصان این حوزه، از دیگر اقدامات ترویجی برای این پروژه است؛ این طرح با هدف ایجاد زمینه‏ های لازم برای ایجاد کسب و کارهای چابک مبتنی بر شبکه‏ های اجتماعی در فضای مجازی و درنتیجه کمک به ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی کلید خورده است.
در همین حال امن سازی فضای مجازی برای کاربران شبکه های اجتماعی داخلی در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران در محیط مجازی، تسهیل ایجاد شبکه ‏های اجتماعی توسط گروه ‏های اجتماعی مختلف بدون دغدغه های فنی و امنیتی و درنتیجه رشد و گسترش آن‏ها در فضای مجازی از مهم ترین دلایل تعریف این پروژه است.
در همین راستا و جهت اقدامات ترویجی سازمان فناوری اطلاعات به زودی از طریق پورتال مرکز ماهر  مقالاتی به منظور آگاهی رسانی و آشنایی کاربران و متولیان شبکه های اجتماعی با دغدغه های امنیتی و حریم خصوصی و شیوه های مقابله و رفع آن ها منتشر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :