آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186175
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:23
تعداد بازدید : 642

رمزگذاری کروم برای مقابله با نفوذ رایانه های کوانتومی

از زمان افشاگری های ادوارد اسنودن درباره علاقه آژانس امنیت ملی آمریکا به ساخت رایانه کوانتومی با قابلیت شکستن رمزهای رایانه ای فعلی، برخی از شرکت های فناوری به فکر مقابله با این خطر افتاده اند.

فارس- براساس گزارش های منتشرشده از سوی تریت پست، رایانه های کوانتومی از توان و قدرت پردازش بسیار بالایی برخوردارند و با استفاده از آنها می توان با سرعت بسیار بالایی الگوریتم های رمزگذاری رایانه ها  را شناسایی کرده و به مقابله با آنها
 پرداخت.
گوگل که در سال های اخیر به همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا برای افشای داده های خصوصی کاربران متهم بوده، این بار دست پیش گرفته و تلاش دارد از روش رمزگذاری جدیدی در مرورگر کروم خود استفاده کند تا بتواند با توانمندی های رایانه های کوانتومی مقابله کند.
براساس اعلام گوگل، از روش ارتباطی جدیدی میان مرورگر کروم و سرورهای این شرکت استفاده شده تا از هک شدن داده های رد و بدل شده توسط رایانه های کوانتومی جلوگیری شود. الگوریتم جدید که پست کوانتومی نام گرفته متفاوت از الگوریتم قبلی تبادل کلیدهای این مرورگر است.
البته هنوز باید بررسی و آزمایش های گسترده تری صورت گیرد تا مشخص شود آیا این الگوریتم جدید واقعا از امنیت کافی برخوردار است یا خیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :