fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 186176
  تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:24
  تعداد بازدید : 827

  رایانه های لنوو باز هم به دردسر افتادند

  به تازگی یک حفره امنیتی جدید در رایانه لنوو کشف شده است.
  فناوران- براساس گزارش منتشرشده از سوی انگجت، این حفره امنیتی جدید به نفوذگران امکان دورزدن پروتکل‏های امنیتی ویندوز را خواهد داد.
  با توجه به تایید وجود این مشکل در یکی از لپ‏تاپ‏های سری Pavillion شرکت اچ‏پی (تولید سال 2010 میلادی) این احتمال وجود دارد که دستگاه‏های بیشتری از این مشکل امنیتی رنج ببرند.
   لنوو در اظهارنظری عمومی اعلام کرده است که تلاش‏های مسوولان این شرکت به ‏منظور برقراری تماس با Oleksiuk هنوز راه به جایی نبرده است. 
  این شرکت همچنین احتمال داده است این مشکل امنیتی مربوط به کدهایی باشد که از سوی شرکت اینتل در درایورهای سخت‏افزاری رایانه‏های لنوو به کار گرفته شده است. 
  لنوو از تلاش برای برطرف کردن مشکل و عرضه یک‏ به‏روزرسانی نرم‏افزاری ویژه برای حل این معضل خبر داده است.
   علاوه براین، این احتمال وجود دارد که کد مشکل‏دار نه‏ به واسطه خطای انسانی، بلکه در راستای ایجاد عمدی یک راه فرار برای شرکت های تولیدکننده سخت‏افزارهای رایانه‏ای (به‏منظور دسترسی به اطلاعات موردنیاز) ایجاد شده باشد. 
  این در حالی است که در اظهارنظر لنوو نکات مبهمی هم به چشم می‏خورد. به عنوان مثال، این شرکت اعلام کرده درحال بررسی هویت اصلی افشاکننده این مشکل است زیرا به عقیده مسوولان لنوو، هدف اصلی از افشای اطلاعات مربوط به این مشکل امنیتی مشخص نیست. لنوو در حالی این ادعا را مطرح کرده که پیش از این نیز بارها و بارها اخباری مربوط به وجود حفره‏های امنیتی متعدد در رایانه‏های تولیدی این برند منتشر شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :