آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186208
تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 11:58
تعداد بازدید : 701

رییس اپل: بسیاری از آمریکایی ها از عدالت محروم اند

تیم کوک، مدیر عامل اپل با محکوم کردن تیراندازی های مرگبار در لوییزیانا و مینه سوتا تصریح کرده که عدالت هنوز در دسترس بسیاری از مردم آمریکا قرار ندارد.


ایتنا- تیم کوک که خود در آلاباما بزرگ شده، بارها درباره بی عدالتی های نژادی در ایالات متحده موضع گیری کرده و این بار با استفاده از حساب کاربری خود در توییتر که معمولا از آن برای برای اپل استفاده می کند، کشتارهایی را که بی معنا توصیف کرده، محکوم کرده است. 
حساب کاربری تیم کوک در توییتر بیش از سه میلیون نفر فالور دارد. برخوردهای نژادپرستانه پلیس آمریکا و کشتارهای پیش از آن واکنش های متعددی را در جهان مجازی موجب شده و ازجمله جان لویس، فعال سیاه پوست حقوق مدنی در آمریکا و نماینده جمهوری خواه فعلی کنگره این کشور در حساب توییتر خود یادآوری کرده که ۵۵ سال قبل وی به علت استفاده از دستشویی اختصاصی سفیدپوستان مدتی زندانی شده است. 
در روزهای اخیر و به دنبال درگیری های خشونت بار در دالاس تگزاس میان مردم و نیروهای پلیس انتقادها از رفتارهای حرفه ای شرکت های فناوری در قبال سیاه پوستان نیز افزایش یافته و ازجمله یکی از کارمندان فیس بوک گفته که در شرکت های فناوری واقع در دره سیلیکون به سیاه پوستان اهمیت داده نمی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :