fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 186212
  تاریخ انتشار : 20 تیر 1395 12:0
  تعداد بازدید : 745

  با فروش یاهو یک میلیارد دلار گیر موزیلا می آید

  یاهو سال ها برای زنده ماندن تلاش کرد اما به نظر می رسد تلاش های آخر نیز بی نتیجه مانده و کمپانی به زودی مالک جدید پیدا می کند. اما شاید خریداران خیلی به داستان معامله یاهو و موزیلا در سال ۲۰۱۴ واقف نباشند، چراکه با فروش یاهو بیش از ۱ میلیارد دلار نصیب کمپانی موزیلا می شود.

  ایتنا- در سال ۲۰۱۲ یاهو با استخدام قائم مقام محصولات جست وجوی گوگل، مریسا مه یر، سعی کرد از بحران ایجادشده برای یکی از قدیمی ترین موتورهای جست وجوی اینترنت رهایی یابد. 
  مدیران یاهو آن زمان می دانستند موتور جست وجویشان مرده است اما سعی کردند با ردا و لباس جدید آن را بَزَک کنند. یاهو روی دو استراتژی تمرکز کرد و در این راستا با موزیلا معامله جدیدی کرد. مه یر سعی کرد با پروژه موسوم به Index موتور جست وجوی متفاوتی برای موبایل راه اندازی کند. اما آن چه هویداست اینکه در سال ۲۰۱۴ مریسا مه یر از موزیلا قول گرفت تا پیش فرض جست وجو روی مرورگر فایرفاکس یاهو باشد (دست کم برای کاربران آمریکایی) و یاهو ظاهراً به جای ۳۰۰ میلیون دلاری که با گوگل پیش تر قرارداد بسته بود، با رقم ۳۷۵ میلیون دلار تا سال ۲۰۱۹ با موزیلا قرارداد بست. گفته می شود در این قرارداد آمده است اگر یاهو به کمپانی ثالث فروخته شود، باید تا پایان ۲۰۱۹ مبلغ موردنظر را پرداخت کند که این رقم بیش از یک میلیارد دلار می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :