آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186355
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:2
تعداد بازدید : 879

در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

اجرای آزمایشی طرح رجیستری آغاز شد

یک مقام مسوول در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که اجرای طرح رجیستری و ثبت گوشی های موبایل وارداتی در شبکه اپراتورهای تلفن همراه به شکل آزمایشی آغاز شده است.


فناوران- در پی اعلام اجرایی شدن طرح رجیستری گوشی های موبایل از اول مردادماه امسال از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: این طرح در مرحله آزمایشی است و پس از یک ماه با توجه به نتایج تست، درباره شیوه اجرای آن تصمیم گیری می شود.
حسین فلاح جوشقانی، سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این‎باره گفت: اجرای رجیستری موبایل در کمیته ای متشکل از نمایندگان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه در قالب دو طرح استعلام گوشی تلفن همراه و اعمال سیاست روی گوشی مشترک و استعلام گوشی تلفن همراه و اعمال سیاست روی سیم کارت مشترک بررسی شد.
وی در پاسخ به این سوال که درحال حاضر کدام روش در حال تست است، گفت: طرح دوم باوجود اینکه از نظر رگولاتوری و اپراتورها، به دلیل قطع ارتباط سیم کارت روش مناسبی به نظر نمی رسد، در دست بررسی است؛ اما طرح اول به دلیل تاثیرات جانبی کمتر، به صورت آزمایشی در حال پیاده سازی است.
فلاح جوشقانی گفت: درباره اجرای طرح های مدنظر نیز ملاحظاتی وجود دارد که پس از بررسی و نتیجه گیری از اجرای آزمایشی، ممکن است با تغییراتی به بهینه سازی آن اقدام شود.
وی گفت: پیاده سازی تمامی مراحل طرح و تست آن تا یک ماه طول می کشد و پس از آن نتایج تست ها به کمیته بررسی کننده موضوع ارایه می شود تا درباره چگونگی پیاده سازی کامل طرح تصمیم گرفته شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :