آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186356
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:2
تعداد بازدید : 766

آغاز طرح ترابردپذیری با محدودیت روزانه 500 شماره

اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه (MNP) از روز گذشته آغاز شد.


فناوران- علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در مرحله اجرای آزمایشی طرح MNP به منظور ارزیابی دقیق شرایط و پارامترهای موردنظر، هریک از اپراتورهای تلفن همراه می توانند روزانه برای حداکثر ۵۰۰ شماره عملیات ترابرد را انجام دهند.
وی با بیان اینکه دوره آزمایشی طرح به صورت یک ماهه پیش بینی شده است، گفت: در این دوره زمانی، همزمان با ارزیابی مستمر عملکرد اپراتورها و پایش اقدامات در مرکز ترابرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به مرور برخی محدودیت ها در تعداد متقاضیان ورودی اپراتورها برداشته شده و پس از آن راه اندازی تجاری آغاز می شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تفاوت بین دوره آزمایشی و راه اندازی تجاری گفت: تنها تفاوت دوره آزمایشی با دوره بهره برداری و راه اندازی تجاری، محدودیت تعداد شماره های قابل ترابردشدن و عدم امکان ترابرد شماره برای مشترکان حقوقی است.
عمیدیان با بیان اینکه دوره آزمایشی به منظور اطمینان از عملکرد صحیح اپراتورها و ارتقای کیفیت خدمات در دوره راه اندازی تجاری در نظر گرفته شده است، افزود: در صورتی که سقف مجاز روزانه اپراتورها (۵۰۰ درخواست) تکمیل شود، از متقاضیان خواسته خواهد شد که روز کاری بعدی درخواست خود را پیگیری کنند.
وی درباره نحوه ترابرد شماره و مهاجرت مشترکان تلفن همراه به سایر اپراتورها افزود: متقاضیان ترابرد شماره می توانند با مراجعه حضوری به دفاتر امور مشترکان یا پایگاه اینترنتی اپراتوری که قصد مهاجرت و استفاده از شبکه اش را دارند، از شرایط ترابرد شماره مطلع شده و درخواست خود را ثبت کنند.
براساس این گزارش ترابردپذیری شماره های تلفن همراه سرویسی است که به مشترکین اجازه می دهد بدون تغییر شماره تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه دیگری استفاده کنند.
متقاضیان برای درخواست ترابرد شماره می توانند به آدرس پایگاه اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :