آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186359
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:4
تعداد بازدید : 830

دادستان کل کشور هشدار داد:

با اقدامات خلاف قانون در فضای مجازی به زودی برخورد می کنیم

دادستان کل کشور از پیگیری ها برای تحقق فضای ملی و اجتماعی متناسب با فرهنگ ایرانی در فضای مجازی خبر داد.

مهر- محمدجعفر منتظری درخصوص دغدغه های مقام معظم رهبری در رابطه با ساماندهی فضای مجازی گفت: رهبری نگرانی های شدید و دغدغه های جدی درخصوص فضای مجازی دارند و یکی از دغدغه های بنده در راستای تاکیدات ایشان، ضرورت ساماندهی فضای مجازی است و در این زمینه درصدد هستیم گام های مهمی برداریم.
وی با بیان وظایف دادستانی کل کشور در رابطه با ساماندهی فضای مجازی گفت: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه به ریاست دادستان کل کشور در این راستا مشغول به فعالیت است و معاونت ویژه ای در دادستانی کل با تلاش های بسیار و قابل تقدیر به دنبال شناسایی فضاهای خلاف قانون در فضای مجازی است.
دادستان کل کشور افزود: پس از شناسایی، کسانی که مشمول برخورد قانونی می شوند، به موجب قانون با آنها برخورد خواهد شد.
دادستان کل کشور گفت: به دنبال این هستیم که بسترهای ایجاد فضای ملی و فضاهای اجتماعی متناسب با فرهنگ مردم را فراهم کنیم و از طریق وزارت خانه های مسوول و کارگروه مربوطه در دادستانی کل کشور و به اعتبار عضویت در شورای عالی فضای مجازی به دنبال تحقق این مهم هستیم.
منتظری افزود: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها فضای مجازی سامان یافته و به جایی برسیم که پاسخ مثبتی به خواسته های مردم و رهبری بدهیم.
وی به دغدغه های خانواده ها در راستای سامان دهی فضای مجازی پرداخت و گفت: سامان دهی فضای مجازی علاوه بر اینکه دغدغه جدی مقام معظم رهبری است، جزو خواسته های عامه مردم هم محسوب می شود؛ چراکه خانواده های زیادی نگران سلامت جسمی و روانی و فکری جوانان هستند.
دادستان کل کشور افزود: البته کار ساماندهی فضای مجازی مشکل و زمان بر است و نیاز به زیرساخت های فنی و نرم افزارها و سخت افزارهای فنی وجود دارد که وزارت ارتباطات به دنبال این امر است و ما هم به آنها کمک خواهیم کرد که هرچه زودتر شاهد ساماندهی این فضا باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :