آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186366
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:14
تعداد بازدید : 1209

سامانه شرکای بیمه سلامت ایران ایجاد می شود

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: سامانه شرکای سازمان بیمه سلامت ایران در هفت استان به صورت آزمایشی راه اندازی می شود.


بیمه سلامت ایران- محمدرضا رضاییان افزود: این سامانه به عنوان مجموعه ای از سامانه هایی است که تمام شرکای کاری سازمان بیمه سلامت ایران بتوانند به صورت متمرکز فعالیت های خود را در آن انجام دهند.
وی استان های کرمان، قزوین، گیلان، اردبیل، اصفهان، تهران و گلستان را هفت استانی عنوان کرد که قرار است سامانه یادشده در آنها به صورت آزمایشی راه اندازی شود.
رضاییان منظور از شرکای کاری را تمام گروه هایی دانست که به نحوی با بیمه سلامت در ارتباطند که موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد، بیمارستان ها، درمانگاه ها، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و پزشکان از جمله این شرکا به شمار می آیند.
وی اضافه کرد: هر شریک کاری، قراردادها، هزینه ها، تعرفه های مورد تایید و تمام تعاملاتش را در این سامانه مشخص می کند.
مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات این سازمان در ادامه گفت: ارتباط ما با شرکای کاری در قالب این سامانه به صورت متمرکز و در یک کانال مکانیزه با کنترل کامل و دقیق صورت خواهد گرفت.
این مقام مسوول در سازمان بیمه سلامت ایران گفت: همچنین مقرر شده استان های در نظر گرفته شده برای راه اندازی این سامانه، فعلا پیش پذیرش را برای گروه داروخانه ها به صورت آزمایشی انجام دهند.
وی گفت: سامانه شرکای سازمان بیمه سلامت ایران، دارای سه زیر سامانه PCP یا پانل مدیریت قرارداد شرکای کاری، PSC یا پانل پردازش اسناد مکانیزه شرکای کاری و همچنین SMP یا پانل مدیریت خدمات و سرویس های شرکای کاری است.
وی مهم ترین مزایای این سامانه را برای سازمان، کنترل های مبتنی بر تنظیمات در قراردادها در زمان پردازش اسناد شرکای کاری، جلوگیری از بروز خطا در اسناد ارسالی و تدوین سیاست گذاری به صورت متمرکز با قابلیت پیاده سازی آنی عنوان کرد.
رضاییان بازخوردهای مثبت سامانه شرکای سازمان بیمه سلامت ایران را در ایجاد بستری ساده و در دسترس برای شرکای کاری، کنترل بهینه ارایه خدمات و ارایه بازخورد به صورت آنی ذکر کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :