آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186371
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:29
تعداد بازدید : 1250

گمانه زنی از رابطه فامیلی در یک قرارداد ایرانسل

اواخر بهمن ماه سال گذشته بود که معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر از اعطای موافقتنامه اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه به شش شرکت داد و گفت: انتظار داریم سالانه حدود دو درصد از سهم بازار تلفن همراه برای اپراتورهای MVNO باشد.

تسنیم- اخیرا هم اعلام شد که به 16 متفاضی اپراتور مجازی موافقتنامه اصولی اعطا شده است و این شرکت ها درحال رایزنی برای توافق با اپراتورهای فعلی تلفن همراه کشور هستند تا بتوانند از امکانات شبکه این اپراتورها استفاده کنند.
در میان لیست مذکور اسامی شرکت هایی به چشم می خورد که ارایه موافقت اصولی به آنها می تواند شائبه برانگیز باشد؛ زیرا در تناقض با شروط مصوبه اصول حاکم بر پروانه MVNOها به نظر می رسد.
شرکت های پویاآفرین مبنا (یکی از عرضه کنندگان محصولات الکترونیکی ایرانسل) و ایران‎نوین کیش (آژانس تبلیغاتی انحصاری اپراتور دوم) در قالب کنسرسیومی موفق به دریافت موافق اصولی MVNO شده اند.
در ارتباط با شرکت پویاآفرین مبنا که یکی از عرضه کنندگان محصولات دیجیتال ارز افزوده در ویترین ایرانسل است، باید گفت که این موسسه 25 اسفند 92 ثبت شده و فعالیت های آن طبق آگهی مندرج در روزنامه رسمی، ارسال پیام حاوی محتوای دیجیتال از طریق بستر شبکه ارتباطی و مخابراتی برای بیش از یک هزار مخاطب مشخص یا نامشخص است.
مرتضی قلمبر دزفولی، رییس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت است که گفته می شود فرزند مدیر عامل ایرانسل است.
وی درحال حاضر یکی از بزرگ ترین شرکت های تامین کننده محتوای دیجیتال ایرانسل است و با مشارکت آژانس تبلیغاتی انحصاری اپراتور دوم ارتباطی درصدد امضای تقاهمی دیگر با این اپراتور در زمینه MVNO است.
هرچند که شنیده می شود این کنسرسیوم می خواهد MVNO ایرانسل شود اما منطقی هم به نظر می رسد که این رویه اتفاق افتد؛ زیرا هر دو شرکت صاحب کنسرسیوم، همکار اپراتور دوم هستند.
درحالی که مدیران اپراتورها چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم نباید در اپراتورهای مجازی سهامدار باشند؛ اما غفلت مسوولان ارتباطی کشور می تواند منجر به نقض این بند قانونی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :