آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186372
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:30
تعداد بازدید : 687

رتبه 126 ایران از نظر کاربری ICT در کسب و کارها

مجمع جهانی اقتصادی فهرست سالانه خود را درباره میزان آمادگی شبکه ای کشورهای مختلف جهان منتشر کرده است که در این فهرست ایران از نظر میزان آمادگی شبکه ای رتبه 92 را در میان 139 کشور جهان کسب کرد.

پی سی مگ- در این فهرست شاخص های مختلفی بررسی شده که از جمله آنها می توان وضعیت محیط سیاسی تا نحوه دسترسی به اینترنت را نام برد.
بر طبق این گزارش قاره اروپا از نظر میزان آمادگی در حوزه فناوری بهترین وضعیت را در سراسر جهان دارد، به گونه ای که از میان 10 کشور برتر موجود در گزارش جهانی فناوری اطلاعات سال 2016 هفت کشور اروپایی هستند.
این هفت کشور عبارت اند از: سوییس، تمامی کشورهای منطقه اسکاندیناوی و انگلستان. در این فهرست ایالات متحده رتبه پنجم را کسب کرده و بعد از سنگاپور، فنلاند، سوئد و نروژ قرار گرفته است.
برای تهیه این گزارش از 53 شاخص استفاده شده تا تصویری از میزان آمادگی شبکه ای هر کشور ترسیم شود. این شاخص ها درصد کاربران اینترنت در هر کشور تا کارآیی نظام قضایی برای حل منازعات مربوطه احتمالی را دربر می گیرد.
اگرچه در این گزارش آمریکا رتبه سوم را در زمینه آمادگی محیط کسب وکار و نوآوری کسب کرده، اما در زمینه مهارت های آموزشی رتبه 27 و در زمینه محیط سیاسی و رگولاتوری رتبه 21 را دارد.
همچنین کشورهای درحال توسعه ای مانند پاکستان، ویتنام و هند در جمع 10 کشوری هستند که کمترین هزینه دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت و موبایلی را دارند.بر اساس ارزیابی های مذکور نمرات ایران در شاخص های زیرمجموعه آمادگی شبکه ای به این شرح است: امتیاز کلی 3.7 از 7 و کسب رتبه 92 در میان 139 کشور جهان. رتبه 91 از نظر مطلوبیت محیط سیاسی و قانون گذاری مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه 76 از نظر مطلوبیت محیط کسب وکار و نوآوری مرتبط با ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه 101 از نظر کیفیت زیرساخت ها و محتوای دیجیتال، رتبه 37 از نظر هزینه های دسترسی به ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه 80 از نظر مهارت های موجود در این حوزه، رتبه 90 از نظر کاربرد فردی ارتباطات و فناوری اطلاعات، رتبه 126 از نظر استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات در کسب وکار، رتبه 93 از نظر استفاده دولت از اینترنت، رتبه 100 از نظر تاثیر اقتصادی ارتباطات و فناوری اطلاعات و رتبه 101 از نظر تاثیرات اجتماعی ارتباطات و فناوری اطلاعات.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :