آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 186385
تاریخ انتشار : 21 تیر 1395 11:50
تعداد بازدید : 819

بیشتر آنلاین بودن مساوی با سرماخوردگی بیشتر!

محققان ولزی با انجام مطالعه متوجه شدند که زمان زیادی را به صورت آنلاین سپری کردن یعنی در معرض ابتلای بیشتر به آنفلوآنزا قرار گرفتن است.

مهر- محققان دانشگاه سوانسی ولز با بررسی های متعدد متوجه شدند اگر شخصی برای مدت زیادی آنلاین باشد، این امر می تواند به سیستم ایمنی بدن او آسیب وارد کند و کاربر بیشتر به آنفلوآنزا مبتلا شود. 
براساس این تحقیق، کاربرانی که اعتیاد به اینترنت دارند، در مقایسه با کسانی که زمان کمتری را به صورت آنلاین سپری می کنند، به سرماخوردگی و آنفلوآنزا آسیب پذیرتر هستند. محققان با مطالعه روی ۵۰۰ نفر بین محدوده سنی ۱۸ تا ۱۰۱ سال متوجه شدند که نشانه های سرماخوردگی و آنفلوآنزا در افرادی که زمان بیشتری را برای آنلاین بودن اختصاص می دهند، ۳۰ درصد بیشتر از کسانی است که زمان کمتری را برای این کار تخصیص می دهند. در این تحقیق آمده افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند، زمانی که ارتباط آنها با شبکه قطع می شود دچار اضطراب می شوند که چرخه «اضطراب و آرامش» می تواند منجر به تغییر سطح هورمون کورتیزول شود که روی عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی می گذارد. محققان ولزی اعلام کردند تاثیر اینترنت بر سلامتی افراد مستقل از عواملی همچون افسردگی، کسری خواب و تنهایی است. نتیجه این تحقیق نشان می دهد، افرادی که زمان زیادی را با اینترنت سپری می کنند، عملکرد سیستم ایمنی بدن خود را کاهش می دهند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :