آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1867
تاریخ انتشار : 17 مهر 1390 16:46
تعداد بازدید : 625

وزير ارتباطات:

خصوصي سازي به معني رهايي و واگذاري شرکت ها نيست

وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بحث کارت هوشمند، تشکيل پرونده سلامت براي همه مردم، دسترسي حداقل 60 درصد خانواده ها به ارتباط باند پهن و جايگزيني 80 درصد پرداخت هاي الکترونيکي با پول نقد در برنامه هاي ما پيش بيني شده است.

ایسنا- رضا تقي‌پور افزود: مهم‌ترين مساله براي ما تسهيل امور براي هموطنان است. وي گفت: در 442 نقطه روستايي، مردم به خدمات اساسي و زيربنايي دسترسي دارند که اين مساله باعث خرسندي ماست.
تقي‌پور گفت: شاخص‌هايي که در برنامه پنجم توسعه پيش‌بيني کرده‌ايم شامل اهداف بلندي است که چهره مديريت کشور را با يک رويکرد جديد آشنا خواهد کرد.
وي بيان کرد: تسهيل در امور، کاهش هزينه‌ها، کاهش ترددها و صرفه‌جويي در وقت و انرژي از مهم‌ترين بازتاب‌هاي فناوری‌هاي جديد است.
وزير ارتباطات گفت: توسعه فناوری اطلاعات در بسياري از کشورها به عنوان موتور محرک اقتصادي با برنامه‌هاي وسيع توسعه در حال پيشرفت بوده و کشور ما نيز از اين مواهب بهره‌مند شده است.
وی افزود: شبکه ملي اطلاعات يکي از محورهاي بخش اصلي توسعه است که در اين شبکه پهناي باند جزو شاخص‌هاي اصلي در ارزيابي کشورها محسوب مي‌شود.
تقي‌پور عنوان کرد: فناوری اطلاعات را بايد به نحوي ارتقا دهيم که به صورت گسترده در اختيار صاحبان کسب و کار و ادارات و نهادهاي عمومي و خانوارها قرار گيرد تا فضاي اقتصاد ديجيتال در کشور بتواند رو به گسترش و شکوفايي برود.
وي بيان کرد: امروزه بسياري از کشورها از جمله مالزي و سنگاپور توانسته‌اند چهره اقتصاد خود را تغيير دهند، بنابراين کشور ما نيز با توجه به استعدادهاي فراوان و دانش فني، تخصصي و علمي، چيزي از اين گونه کشورها کم نداشته و عزم و اراده ملي براي پيشبرد اين هدف مهم و حياتي است.
وی با بيان اينکه اين حوزه ظرفيت دگرگوني سبک مديران را دارد، گفت: هرچه به فضاي مجازي نزديک مي‌شويم، ايجاد امنيت در اين فضا ضرورت پيدا مي‌کند که خوشبختانه اقداماتي در اين زمينه نيز صورت گرفته است.
وي درباره خصوصي‌سازي نيز گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزو معدود يا نخستين وزارتخانه‌هايي است که در بخش خصوصي‌سازي پيشتاز بوده به صورتي که امروزه 4 هزار و 223 پرونده فعاليت براي فعاليت‌هاي پستي و فناوری اطلاعات صادر کرده‌ايم؛ همچنين اين حوزه ظرفيت سريع توسعه را داراست.
تقي‌پور با بيان اينكه خصوصي‌سازي به معني رهايي و واگذاري شرکت‌ها نيست، گفت: با طراحي و هوشمندسازي تمام و با حفظ حاکميت و اعمال قانون، سياست‌ها و مقررات را در موارد مورد نياز برقرار خواهيم کرد.
وي درباره مصوبات دور چهارم سفرهاي استاني دولت گفت: در اين دوره مصوبه جديدي نداريم و بيشتر هدف‌مان رسيدگي به طرح‌هاي گذشته است که خوشبختانه همه مصوبات دور قبل اجرايي شده است؛ در اين دور هدف ما بحث اشتغال و رفع بيکاري است.
او كه در مراسم معارفه سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری استان همدان سخن مي‌گفت، اظهار داشت: استان همدان به علت داشتن ويژگي‌هاي ژئوفيزيکي، مردم سختکوش و تاريخ و تمدن طولاني و همچنين ويژگي‌هاي خاص و مزيت‌هايي که در اين استان وجود دارد، در سه حوزه فناوری، ارتباطات و اطلاعات جزو استان‌هاي ممتاز و رتبه نخست است.
وي گفت: در استان همدان بحث تجهيز روستاييان به خدمات فناوری و امکانات شهري که عدالت گستري و ارایه خدمات به 10 هزار نقطه شهري و کشوري مساله خدمتگزاري که دو هدف اصلي دولت دهم بوده، عملي شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :