آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187206
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 11:6
تعداد بازدید : 697

ژاپنی ها اسکلت و عضلات انسان را برای روبات ها ساختند

روبات هایی با اسکلت و بافت هایی مشابه عضلات انسان که می توانند حرف بزنند، راه بروند و دستان شان را تکان بدهند، کابوس آینده کسانی است که از روبات ها می ترسند. اما دانشمندان ژاپنی قدمی تازه در تحقق این کابوس برداشته اند.


Engaget- دانشمندان ژاپنی نوعی بافت با استفاده از میکروفیلمان ساختند که با افزوده شدن به یک اسکلت روباتیک، به آن توانایی حرکتی شبیه به توانایی انسان می دهد. این میکروفیلمان ها با استفاده از خاصیت انقباض و انبساطی درست شبیه به آنچه در عضلات انسان رخ می دهد، می توانند اسکلت را به حرکت درآورند. به گزارش آنا، این حرکات در ناحیه بازو، صورت و پا کاملا شبیه به انسان انجام می شود اما عضلات مصنوعی به کاررفته هنوز توانایی لازم برای استقلال خود را ندارند و اسکلت مصنوعی برای راه رفتن نیازمند کمک دیگری است.
خاصیت انقباض و انبساط عضلات در انسان موجب کشیده و رها شدن استخوان های هر بخش می شود که توانمندی های حرکتی مختلفی را برای ما ایجاد می کند. در بیولوژی انسانی، اصطلاحا هیچ عضله ای، استخوان اتکای خود را هول نمی دهد و تمام کارآیی عضلات در زمان کشیدن استخوان است. زمانی که به کار عضله نیازی نباشد، این بافت از صرف انرژی برای انقباض خودداری می کند و درنتیجه انرژی واردشده در جهت مقابل موجب انبساط بافت می شود. دانشمندان ژاپنی با استفاده از این ویژگی ها توانسته اند روشی بیافرینند که شاید آینده روبات های انسان نما و آینده دانش تولید انام های مصنوعی را به شدت تغییر دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :