آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187219
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 11:31
تعداد بازدید : 628

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور تاکید کرد:

حمایت دولت برای ایجاد فضای مناسب توسعه نرم افزارهای بومی پیام رسان

مدیران شرکت‎های خصوصی توسعه دهنده نرم افزارهای پیام رسان در فضای مجازی در نشستی با معاون علمی و فناوری رییس جمهور، ضمن ارایه توانمندی ها و محصولات موجود، از دغدغه ها و نیازهای خود سخن گفتند که حمایت های اطلاع‎رسانی و تبلیغات، توجه بیشتر به تولیدات بومی، حذف فرآیندهای سخت و پیچیده مجوز، برطرف‎سازی مشکلات زیرساختی، رفع چالش ها و موانع قانونی از عمده ترین خواسته های فعالان حاضر در این نشست بود.


فناوران- سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز در این نشست با اعلام حمایت این معاونت از فعالان و توسعه دهندگان نرم افزارهای پیام رسان در فضای مجازی بر ضرورت ایجاد فضای مناسب توسعه نرم افزارهای بومی پیام رسان و شبکه های اجتماعی تاکید کرد.
وی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این حوزه همانند سایر حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، با حداکثر توانمندی حمایت خواهد کرد و برای رفع موانع موجود تلاش خود را به کار خواهد بست.
وی افزود: هنر دولت در ایجاد زیست بوم مناسبی است که با کارکرد کارآفرینانه، بتواند زمینه رشد و توانمندی فعالان حوزه IT را فراهم کند.
ستاری با بیان نقش آفرینی صندوق های جسورانه و فقدان دخالت دولت در فعالیت شرکت های دانش بنیان افزود: ارایه معافیت های گمرکی، مالیاتی، تسهیلات سربازی، ایجاد زمینه فرهنگ سازی، تخصیص تسهیلات در قالب اعطای جایزه و مواردی از این دست، زمینه هایی هستند که دولت می تواند نقش خود را به خوبی ایفا کند.
وی افزود: دخالت دولت در شکل دادن و حمایت های مستقیم، فضای رانت را ایجاد خواهد کرد که به علت وابستگی به منابع دولتی ایجاد می شود و شکست کسب و کار را به دنبال خواهد داشت. بنابراین کسب و کارها باید در فضایی متناسب، رقابتی و براساس نیازهای بازار شکل بگیرند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند. معاون علمی و فناوری رییس جمهور درباره تعامل با شورای عالی فضای مجازی در راستای کمک به توسعه و رشد شرکت های فعال در حوزه نرم افزارهای پیام رسان گفت: با تعاملات و هم افزایی های صورت گرفته در شورای عالی فضای مجازی و انتقال دغدغه ها و نیازهای فعالان این بخش، تلاش می کنیم موانع پیش روی فعالان این حوزه برطرف شود.
در ادامه، سید مجتبی هاشمی، دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک هدف از برگزاری این نشست را شناخت نیازها و چالش های فعالان و توسعه دهندگان نرم افزارهای پیام رسان در فضای مجازی، حرکت در مسیر رفع این چالش ها و رسیدن به نقطه مطلوب توانمندی براساس یک راهبرد منطقی دانست و گفت: تلاش می کنیم با شناخت نیازها و حمایت ها از فعالان و توسعه دهندگان نرم افزارهای پیام رسان در فضای مجازی، در یک مدت زمان معقول و منطقی به سطح قابل قبولی از توانمندی به لحاظ کمی و کیفی دست پیدا کنیم.
وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجری و ذی نفع هیچ یک از طرح های فناورانه نیست و به دنبال آن است که با ایجاد زمینه های لازم و حمایت از راه های گوناگون، موجب بالارفتن توانمندی فعالان این حوزه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :