آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187225
تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 11:38
تعداد بازدید : 797

مجری یک پروژه کارت هوشمند غیرتماسی خبر داد

صدور ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت شهروندی

مجری یک پروژه کارت هوشمند غیرتماسی با بیان اینکه در مشهد چهار میلیون کارت شهروندی توزیع شده است، گفت: پرداخت خرد الکترونیکی را به کارت دانشجویی، هواداری یا کارت های سازمانی هم می کشانیم.


فناوران- محمد نژادصداقت، مدیرعامل شرکت اتیک با بیان اینکه تاکنون شش میلیون و 500 هزار نفر پرداخت های خرد خود را از طریق کارت های شهروندی صادرشده انجام می دهند، گفت: تا امروز بالغ بر چهار میلیون «من کارت» در مشهد توزیع شده که دو میلیون این کارت ها مربوط به شهروندان و مابقی مربوط به زائران است و در اتوبوسرانی و قطار شهری کاربرد دارد. وی عنوان کرد: این کارت های هوشمند، قابلیت پرداخت غیرتماسی را دارد که علاوه بر ناوگان اتوبوسرانی، خطوط BRT و ناوگان قطار شهری، به صورت آزمایشی در 60 واحد تجاری همچون نانوایی، مراکز ارایه خدمات چاپ، تکثیر و پیشخوان دولت نیز استفاده می شود. وی افزود: در شهرهای کیش، اهواز، قزوین، اصفهان و کرمان نیز درحال حاضر مجری پروژه کارت شهروندی و پرداخت خرد شهری هستیم. به گفته وی برنامه شارژ موبایلی «من کارت» روی گوشی های هوشمند با سیستم عامل آندرویید و مجهز به فناوری NFC قابل استفاده است.
وی گفت: قصد داریم بحث کارت هوشمند غیرتماسی را علاوه بر پرداخت خرد الکترونیکی به خدمات ارزش افزوده دیگر مانند کارت دانشجویی، هواداری یا کارت های سازمانی تسری بخشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :