آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187297
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 10:32
تعداد بازدید : 790

رگولاتوری‌: رجیستری شامل گوشی‌های موجود نمی‌شود

قطع خدمات اپراتوری گوشی های قاچاق

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران (رگولاتوری) اعلام کرد که بعد از اجرای طرح کددارکردن (رجیستری) گوشی ها، خدمات اپراتوری تنها به گوشی های تلفن همراهی داده می شود که از مبادی رسمی وارد کشور شده اند.


ایرنا- جهانگیر اسدی اعلام کرد: گوشی های تلفن همراهی که پیش از اجرای طرح کددارکردن گوشی ها (رجیستری) در کشور وجود دارند، مشمول این طرح نخواهند شد و اپراتورها به این نوع گوشی های تلفن همراه خدمات 
می دهند.
مدیر روابط عمومی سازمان رگولاتوری افزود: تلاش همه سازمان های مرتبط با طرح کددارکردن گوشی ها بر این است که طرح مذکور با کمترین تبعات منفی اجرا شود و عاملی برای نگرانی مردم نباشد.
اسدی ادامه داد: همه کسانی که تلاش دارند گوشی تلفن همراه وارد کشور کنند، بعد از اجرای طرح کددارکردن باید گوشی ها را رجیستر کنند تا مشمول کالای قاچاق نشوند.
سخنگوی سازمان رگولاتوری گفت: مردم به هیچ عنوان نگران قطع شدن خدمات اپراتوری روی گوشی هایی که اکنون از آن استفاده می کنند، نباشند زیرا گوشی های فعلی در طرح کددارکردن وارد نخواهند شد.
براساس گزارش سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرحله آزمایشی این طرح این هفته یا هفته آینده اجرایی خواهد شد. 
طرح رجیستری یا کددار کردن گوشی تلفن همراه طرحی است که بر ای مقابله با قاچاق تلفن همراه در دستور کار قرار گرفته است. این طرح یک بار دیگر در سال 1385 اجرا شده بود که متوقف شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :