آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187298
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 10:33
تعداد بازدید : 964

با همکاری پلیس و وزارت ارشاد صورت گرفت

کشف هزاران نرم افزار غیرمجاز در چهارراه لشکر

با همکاری مرکز توسعه رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد، پلیس امنیت اخلاقی و نماینده اصل 25 شرکت پست، چندین هزار محصول نرم افزاری، فیلم و سریال های غیرمجاز و محصولات قاچاق بهداشتی، جنسی و اسباب بازی در انبار پست چهار راه لشکر کشف شد.
فناوران- محمد امین مرندی، مسوول صیانت و بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال در این باره توضیح داد: پیش از این تفاهم نامه هایی با پلیس امنیت برای جلوگیری از توزیع محصولات فرهنگی دیجیتال غیرمجاز و کپی و همچنین محصولات قاچاق و بدون مجوزی که از طریق شبکه های اجتماعی به فروش می رسد، صورت گرفته بود.
وی افزود: در راستای این تفاهم نامه ها بازرسی هایی از محصولات پستی صورت گرفته بود که البته در این زمینه با مشکلاتی روبه رو بودیم و حتی گاهی از ورود بازرسان به ادارات پستی ممانعت به عمل می آمد. تا اینکه ارتباطاتی با بخش اصل 25 شرکت پست مربوط به نظارت بر ارسال بسته های پستی به وجود آمد و مقرر شد همکاری هایی در این زمینه صورت گیرد.
مرندی ادامه داد: بعدازظهر دوشنبه با تماس دوستان در شرکت پست به انبار پست چهارراه لشکر مراجعه کرده و آنجا به بازرسی از هزاران بسته پستی شامل محصولات فرهنگی غیرمجاز و کپی و محصولات قاچاق شامل تلفن های همراه، ژل ها و محصولات آرایشی و جنسی، اسباب بازی و موارد دیگر پرداختیم.
این مقام مسوول در مرکز توسعه رسانه های دیجیتال گفت: وجود اشکال در بسیاری از این بسته ها محرز بود. برای مثال بسته های نرم افزاری و فرهنگی فاقد هلوگرام ارشاد بودند یا مثلا سریال شهرزاد در دی وی دی هایی کپی شده و با کیفیت پایینی ارسال شده بود.
وی گفت: تعداد این بسته ها آن قدر زیاد بود که شمارش آنها در روز دوشنبه به پایان نرسید و به روز بعد موکول شد و مقرر گردید مقام قضایی دستورات لازم را درخصوص آنها صادر کند ولی به طور معمول در صورتی که قاچاق بودن یا مجوز نداشتن این بسته ها محرز شود، معدوم می شوند.
مسوول صیانت و بازرسی مرکز رسانه های دیجیتال گفت: متاسفانه افراد سودجو از بستر شبکه های اجتماعی برای فروش محصولات غیرمجاز خود سوءاستفاده می کنند. از سوی دیگر چون برخی محصولات مانند موارد جنسی با آبروی افراد ارتباط دارند، فردی که متضرر شده از شکایت صرف نظر کرده و درنتیجه این فعالیت های غیرمجاز ادامه می یابد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی سایت ها با تبلیغ از طریق تلگرام و شبکه های این چنینی اقدام به درآمدزایی کرده و حتی درگاه پرداخت دارند. افراد نیز مبالغ نسبتا ناچیزی پرداخت می کنند و از آنجا که این مبالغ چندان زیاد نبوده و موضوع هم قانونی نیست، پس از پرداخت، پیگیر موضوع نمی شوند.
مرندی گفت: ما در مرکز رسانه های دیجیتال این درگاه های غیرمجاز را شناسایی کرده و فیلم آن را در اختیار مقامات قضایی گذاشته ایم.
 مرندی ادامه داد: پیش از این نیز این بازرسی به صورت ضربتی در پست شهر ری اتفاق افتاده و باز هم ادامه خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :