آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187299
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 10:34
تعداد بازدید : 840

2500 تقاضا برای تعویض اپراتور در 4 روز

معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات گفت: تا روز پنج شنبه هفته گذشته که حدود ۴ روز از اجرای طرح گذشته بود، در مجموع بیش از ۲۵۰۰ تقاضای تعویض اپراتور موبایل به ثبت رسید.

مهر- صادق عباسی شاهکوه گفت: این فرآیند از زمان ثبت تقاضای مشترک، ظرف ۳ تا ۵ روز کاری انجام می شود و تا پایان روز پنج شنبه ۲۴ تیرماه، ۲۰۰ مشترک موفق به مهاجرت به اپراتورهای دیگر شدند.
عباسی شاهکوه با بیان اینکه فرآیند مالی و حقوقی انتقال سیم کارت باید انجام شود، گفت: مشترکان سیم کارت های دائمی برای مهاجرت به اپراتور دیگر، باید ابتدا بدهی کارکرد خود را پرداخت کنند و پس از آن اپراتور فرآیند انتقال را انجام خواهد داد.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه طرح ترابردپذیری هم اکنون به صورت آزمایشی در جریان است و روزانه تنها برای ۵۰۰ نفر قابل انجام است، ادامه داد: با رفع مشکلات احتمالی، از این پس امکان فعال سازی این طرح، برای ۷۵۰ متقاضی در طول روز فراهم است.
عباسی شاهکوه یکی از مشکلاتی که متقاضیان ترابردپذیری با آن مواجه شدند را مربوط به طی زمان درخواست اولیه عنوان کرد و گفت: در دستورالعمل طرح ترابردپذیری زمان ۴۸ ساعته برای مرحله تایید اولیه در نظر گرفته شد تا چنانچه مشکلات حقوقی و مالی برای انجام طرح وجود دارد، توسط مشترک طی شود؛ اما شاهد آن بودیم که در برخی مواقع، اپراتورها بدون توجه به این زمان و برای مثال با گذشت ۲ ساعت، درخواست مشترک را رد کرده بودند که به تدریج این مشکل رفع شد.
وی ادامه داد: پس از اعلام بدهی به مشترک متقاضی ترابردپذیری، مشترک ۴۸ ساعت زمان خواهد داشت تا بدهی خود تسویه کند و پس از آن فرآیند تعویض سیم کارت انجام شود. در همین حال برخی مشکلات نیز مربوط به تایید هویت دارنده سیم کارت بود که در برخی مواقع به دلیل اطلاعاتی که از مشترک به اشتباه وارد شده بود، تطابق با مدارک شناسایی فرد صورت نگرفت و این موضوع باعث اتلاف وقت و رد درخواست متقاضی شد.
عباسی شاهکوه با وجود عدم اطلاع رسانی زیاد درباره اجرای طرح ترابردپذیری، تعداد درخواست ها را طی ۱۰ روز گذشته قابل توجه برشمرد و ادامه داد: تعداد درخواست های مشترکان موبایل برای مهاجرت به هریک از ۳ اپراتور، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :