آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187300
تاریخ انتشار : 30 تیر 1395 10:36
تعداد بازدید : 700

کاربران محصولات اپل نگران نباشند

مک بوک و آی مک گران نمی شود

انتشار خبر احتمال جمع آوری گوشی های آیفون از بازار موبایل در هفته های گذشته موجب شده است این نگرانی نزد برخی از کاربران سایر محصولات اپل ازجمله تبلت و مک بوک به وجود آید که این کالاها نیز دچار مشکلاتی این چنینی شوند.

مریم عسگری
این درحالی است که کارشناسان بر این باورند اجرای این طرح در بازار ایران ممکن نیست و به همین دلیل کاربران آی پد و مک بوک و همچنین آی مک های اپل نباید نگران باشند. به گفته آنها البته نوت بوک و ساعت های هوشمند این برند مانند موبایل نیاز به برقراری ارتباط مخابراتی نداشته و از این لحاظ می توان گفت که احتمال بروز اتفاقی مانند آنچه برای آیفون رخ داده است، بعید است. مگر اینکه قانون جدیدی وضع شود و به بهانه عدم ارایه نمایندگی اپل به تجار ایرانی، در مقابل ورود محصولات این برند به بازار ایران مانع ایجاد شود.
 به گفته یک واردکننده محصولات اپل در بازار ایران، درحال حاضر هیچ سیاست روشنی درباره شرکت های آمریکایی در کشور و به خصوص بعد از برجام وجود ندارد. از طرفی گفته می شود شرکت های خارجی می توانند برای فعالیت در بازار، اقدام به ثبت نمایندگی در ایران کنند. از طرف دیگر گفته می شود که نباید بازار ایران را در اختیار شرکت های آمریکایی قرار دهیم؛ درنتیجه از فعالیت شرکت های آمریکایی در کشور جلوگیری می شود.
از سوی دیگر کمپانی مانند اپل سیاست و قوانین خاص خود را دارد که حتی بازار بزرگی مانند چین نیز نتوانسته است روی سیاست های آن تاثیر بگذارد. به گفته این واردکننده، به صورت کلی اپل مستقیما وارد کشورهای دیگر می شود و به همین دلیل فرضیه ارایه نمایندگی رسمی در ایران منتفی است و بر همین اساس می گوییم که امکان جمع آوری گوشی و سایر محصولات اپل در کشور وجود ندارد.
چرا که درحال حاضر محصولت اپل مخاطبان بسیاری در بازار دارند و نمی توان یک شبه همه چیز را تغییر داد. این واردکننده معتقد است ممکن است برخی از فعالان بازار قصد شیطنت داشته و از فرصت به دست آمده استفاده کرده و به بهانه کاهش حجم واردات محصولات اپل قصد افزایش قیمت را داشته باشند.
کارشناسان بازار هم می گویند: هیچ دلیل موجهی برای ممانعت ناگهانی از ورود محصولات اپل به بازار ایران وجود ندارد و به همین دلیل کاربران محصولات اپل نباید نگران باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :