آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187445
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1395 10:29
تعداد بازدید : 519

گوگل مدیر ارشد محتوای واقعیت مجازی سامسونگ را استخدام کرد

تیم مجازی گوگل به تازگی مت آپفل، شخصی را که در گذشته مدیر بخش محتوای هدست واقعیت افزوده سامسونگ یعنی Gear را بر عهده داشت، به استخدام درآورده است. آپفل بعد از فعالیتش در بخش محتوای واقعیت افزوده از ماه مارس شرکت سامسونگ را ترک کرده بود.


CNet- از زمانی که شرکت های سامسونگ و HTC از هدست های واقعیت مجازی خود یعنی Gear و Vaio رونمایی کردند، بسیاری از شرکت های دیگر سعی در رقابت با این شرکت ها کردند و به تولید هدست یا محتوای آن پرداختند. یکی از این شرکت ها، گوگل است که کلا عادت دارد خود را به همه حوزه ها وارد کند. گوگل چندی پیش در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود از پلات فرم واقعیت مجازی جدید ویژه سیستم عامل آندرویید به نام DayDream رونمایی کرد.
حال این شرکت به خاطر اینکه حضورش را در این حوزه قدرتمندتر کند و تیم فناوری واقعیت مجازی اش را تقویت کند، یکی از مدیران سابق کمپانی سامسونگ که تجربه کار در این حوزه را در کارنامه دارد، به استخدام خود درآورده است.
مت اپفل که پیش تر به عنوان نایب رییس بخش فناوری واقعیت مجازی در سامسونگ ایفای نقش می کرد، در ماه مارس سال میلادی جاری، چشم بادامی ها را ترک کرد و اکنون خود را در جمع اهالی مانتین ویو می بیند.
وی در زمان مدیریتی خود در سامسونگ، مسوولیت تامین محتوای سرویس های واقعیت مجازی Milk را بر عهده داشت؛ اما هنوز مشخص نیست که اپفل در گوگل، چه مسوولیت ها و وظایفی را بر عهده خواهد داشت.
گوگل اخیرا سرمایه گذاری کلانی را در این حوزه انجام داده است و اخیرا نیز شایعاتی درخصوص توقف تولید هدست واقعیت مجازی جدید این شرکت در فضای وب منتشر شده بود که به گفته یک منبع ناشناس، مراحل توسعه و ساخت این هدست همچنان در گوگل ادامه دارد.
به هرحال، نخستین تجربه گوگل در زمینه واقعیت مجازی مقوای گوگل یا Google Cardboard است. کاردبورد یک محفظه ساده مقوایی است که گوشی تلفن را به یک هدست ابتدایی واقعیت مجازی تبدیل می کند. یک بسته توسعه نرم افزاری آزاد نیز کمک می کند تا ساختن نرم افزار واقعیت مجازی به‎ سادگی نوشتن یک صفحه وب یا ساختن یک برنامه موبایل شود.
حدود دو ماه پیش بود که سرانجام پس از ماه ها گمانه زنی، گوگل قصد ورود جدی تر به حوزه واقعیت مجازی را دارد. این شرکت از پلات فرم واقعیت مجازی خود موسوم به Daydream که براساس آندرویید N توسعه داده شده است، رونمایی کرد. 
پلات فرم Daydream که هر دو بخش سخت افزار و نرم افزار را دربر می گیرد، درحقیقت یک جانشین پیشرفته تر برای گوگل کاردبورد، هدست مقوایی واقعیت مجازی گوگل که دو سال پیش معرفی شد، است. این پلات فرم یک سیستم واقعیت مجازی استاندارد است که توسط نسل جدید ابزار های آندرویید N به کار گرفته خواهد شد. اگرچه گوگل کاردبورد تقریبا با هر تلفن هوشمندی سازگار بود، اما Daydream تنها با یک دسته خاص از تلفن های هوشمند جدید که به سنسورها و صفحات نمایش خاصی مجهز هستند، سازگار خواهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :