آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187478
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1395 11:36
تعداد بازدید : 808

از پلاکارد آقای دکتر تا تبر مهاجمی در آلمان

بهار ادیبان- پس از حمله نیس و کودتای شکست خورده در ترکیه، هفته گذشته ترکش های کودتا تبدیل به تصمیم های جدید اردوغان شد که مورد توجه جهان قرار گرفت و در رسانه های اجتماعی نیز بازتاب فراوانی داشت. برخورد با کودتاچی ها، اعلام وضعیت اضطراری در ترکیه، دستگیری های گسترده، انفجار در آنکارا، محدودیت های سخت گیرانه اردوغان به بهانه کودتا و ده ها تصمیم و اتفاق دیگر در ترکیه نظر جهانیان را به خود جلب کرد. در ایران نیز برگزاری دادگاه مهاجمان به سفارت عربستان کاربران شبکه های اجتماعی را به سمت خود کشاند. چند ماجرایی که هفته گذشته به شبکه های اجتماعی کشیده شد را مرور می کنیم.


 دکتر تو بگو چی با چی؟
پس از اظهارات تند و انتقادآمیز داریوش مهرجویی در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی، یک پزشک در صدر توجه کاربران شبکه های اجتماعی و جامعه هنرمندان قرار گرفت. پزشکی که عکسی از خود و پلاکاردش خطاب به مهرجویی در شبکه های اجتماعی منتشر کرد، صدای اعتراض بسیاری از کاربران و هنرمندان را درآورد. وی روی پلاکارد نوشته بود: «آقای مهرجویی لطفا مواد صنعتی را با سنتی مخلوط نکنید!». برخی از کاربران با دست مایه طنز قرار دادن این پزشک اعتراض کردند و انتقاد خود را به جامعه پزشکان نشان دادند: «آقای دکتر! شما بگو چی رو با چی بزنیم؟».
 دادگاه مهاجمان یا ...
برگزاری دادگاه مهاجمان به سفارت عربستان در هفته گذشته مورد توجه بسیاری از رسانه ها، مردم و کاربران شبکه های اجتماعی در داخل و خارج کشور قرار گرفت. هشتگ #دادگاه_سفارت_عربستان را جست وجو کنید.
 توفان شن
آب و هوای غیرسالم و البته بهتر است به جای غیرسالم بگوییم خطرناک سیستان و بلوچستان طی هفته گذشته موجب نگرانی عده بسیاری شد. در کنار خسارت مالی که توفان شن در هفته گذشته در این استان به جا گذاشت، سلامتی بسیاری از هموطنان مان در این استان به خطر افتاد. کاربران شبکه های اجتماعی با هشتگ #سیستان_بلوچستان با انتشار عکس هایی از وضعیت شهرهای این استان، خواستار اقدام جدی مسوولان برای تامین سلامتی مردم این مناطق شدند. مدیر جهاد کشاورزی هیرمند اعلام کرد خسارت ناشی از طوفان روزهای گذشته در #سیستان_بلوچستان ۸ میلیارد و۶۵۲ میلیون تومان برآورد شده است؛ اما هیچ مسوولی به خسارات جانی هوای ناسالم این شهرها نپرداخته است.
 ترامپ و تبر
مدت هاست ترامپ، یکی از شخصیت های برجسته رسانه های اجتماعی و دنیای سیاست است. اما هفته گذشته همسر ترامپ به خاطر سخنرانی اش، ترند شد. گفته می شود وی سخنرانی اش را از روی سخنرانی میشل اوباما کپی کرده است. ماجرای دیگری که هفته گذشته در شبکه های اجتماعی نقل محافل بود، حمله مرد تبر به دست در مترویی در آلمان بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :