آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 187559
تاریخ انتشار : 3 مرداد 1395 10:38
تعداد بازدید : 619

ارایه پیشنهاد خرید بنزین با کارت های بانکی

حذف شدن یا نشدن کارت‎های سوخت در ماه‎های اخیر به یکی از بحث های داغ تبدیل شده است و حالا رییس کانون کارفرمایان جایگاه‎های سوخت پیشنهادی جالب داده که ممکن است این مساله را وارد فاز تازه‎ای بکند.

ناصر رییسی‎فر رییس کانون کارفرمایان جایگاه های سوخت کشور پیشنهاد کرده است که امکانی فراهم شود تا از این پس مردم بتوانند به جای کارت سوخت از کارت‎های سوخت برای خرید بنزین استفاده کنند. اگر این پیشنهاد عملی شود، به معنی یک تحول مهم در حوزه الکترونیکی‏شدن پرداخت‎های خرد هم خواهد بود. 
 مهر- رییسی‎فر با ارایه پیشنهاد خرید بنزین با استفاده از کارت های بانکی گفت: با اعمال کم هزینه ترین تغییرات در سامانه هوشمند و پوز جایگاه ها، می توان در مدت زمان چند روز کارت های بنزین را از دور خارج کرد. وی با بیان اینکه درحال‎حاضر بالغ بر ۹۰ درصد مردم از کارت جایگاه داران سوخت به جای کارت سوخت شخصی برای سوخت گیری در جایگاه های بنزین استفاده می کنند، گفت: به عبارت دیگر در شرایط فعلی عملاً کارت های بنزین شخصی مورد استفاده قرار نمی گیرد و اکثر مصرف کنندگان ترجیح می دهند به جای کارت شخصی از کارت جایگاه دار برای خرید بنزین استفاده کنند. رییس کانون کارفرمایان جایگاه های سوخت کشور با اعلام اینکه درحال‎حاضر یکی از برنامه های وزارت نفت، توقف عرضه کارتی و حذف سامانه هوشمند سوخت در بخش بنزین است، گفت: این در حالی است که با استفاده از ظرفیت های فنی و نرم افزاری سامانه هوشمند سوخت می توان به جای کارت بنزین، از کارت های بانکی برای خرید بنزین در جایگاه های سوخت استفاده کرد.
این مقام مسوول با بیان اینکه هم اکنون این قابلیت در سطح سامانه هوشمند سوخت وجود دارد تا با اعمال تغییرات و تغییر پوز در کارت های بانکی و همچنین پوز جایگاه های سوخت به اجرای این طرح اقدام کنند، افزود: سوخت گیری با کارت بانکی به جای کارت سوخت شخصی می تواند دستاوردهای متعدد اقتصادی برای دولت و مردم به همراه داشته باشد. وی با بیان اینکه افزایش امنیت، کاهش فساد، تسریع در زمان سوخت گیری خودروها و کاهش مبادله پول کاغذی را می توان از مهم‎ترین دستاوردهای عرضه بنزین با کارت های بانکی نام برد، گفت: از سوی دیگر با توجه به اینکه معمولاً مردم کارت بانکی شخصی خود را در اختیار افراد دیگر قرار نمی دهند، عملاً با استفاده از سوخت گیری با کارت بانکی می توان اطلاعات متعدد، مستند و شفافی برای نحوه سوخت گیری و حتی اعمال طرح های مدیریت مصرف سوخت در سطح کشور استخراج کرد. رییسی فر با اعلام اینکه هم اکنون با توجه به افزایش نرخ بنزین معمولی و سوپر به لیتری هزار و هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت پول بنزین معمولاً با مشکلاتی همچون پول خرد یا تهیه اسکناس همراه است، افزود: به عبارتی با توجه به اینکه هم اکنون تجارت الکترونیکی با توسعه کارت های بانکی در تمامی فروشگاه ها و مراکز تجاری رایج شده است، مردم کمتر پول نقد با خود به همراه دارند. رییس کانون کارفرمایان جایگاه های سوخت کشور با بیان اینکه استفاده از کارت بانکی برای خرید بنزین عملاً توسعه تجارت الکترونیکی را در سطح کشور به همراه دارد، بیان کرد: با توجه به ظرفیت های فنی سامانه هوشمند سوخت، امکان اجرای این طرح در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه امکانپذیر است. این مقام مسوول با بیان اینکه با اجرای این طرح عملاً علاوه بر استمرار فعالیت سامانه هوشمند سوخت در سطح جایگاه ها، امکان سوخت گیری شفاف و عرضه تک نرخی بنزین هم فراهم می شود، گفت: بر این اساس وزارت نفت می تواند با اجرای این طرح پیشنهادی، از حذف سامانه هوشمند هم خودداری کند؛ ضمن آنکه با اجرای آن هیچ اختلالی در عرضه بنزین در سطح کشور ایجاد نخواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :