آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188431
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395 10:26
تعداد بازدید : 668

تجهیزات رجیستری در سه اپراتور موبایل نصب شد

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که تجهیزات رجیستری در سه اپراتور تلفن همراه کشور نصب شده و مسوولیت اجرای ثبت و شناسه دار کردن گوشی های تلفن همراه موسوم به رجیستری به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

تسنیم- قاسم خورشیدی با بیان اینکه برای اجرای طرح رجیستری تلفن همراه تجهیزات کامل در سه اپراتور همراه کشور نصب شده است، گفت: درحال حاضر طرح رجیستری در مراحل آزمایشی است و در آینده ای نزدیک به‎طور کامل اجرایی می شود.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مسوولیت اجرای ثبت و شناسه‎دار کردن گوشی های تلفن همراه موسوم به رجیستری بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
وی افزود: براساس ماده (4) قانون حمایت از مصرف کنندگان هر نشان تجاری که می خواهد در کشور به فروش برسد، باید دارای نمایندگی رسمی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش باشد.
خورشیدی با بیان اینکه سازمان حمایت از حقوق مصرف‎کنندگان این قانون را از شش ماه پیش ابلاغ کرده است، گفت: وزارت صنعت بعد از این ابلاغ شروع به ساماندهی نشان های تجاری ازجمله گوشی های تلفن همراه در کشور کرده است.
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: جمع آوری گوشی های همراه در بازار فقط مخصوص گوشی های آیفون نبود؛ بلکه شامل هر نوع گوشی می شود که دارای نمایندگی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشورمان نباشد.
خورشیدی با بیان اینکه شبکه اپراتورهای سه گانه کشور فعلاً به هر نوع گوشی خدمات ارایه می دهند، گفت: با اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تلفن همراه دیگر امکان سرویس دادن به گوشی هایی که فاقد نمایندگی رسمی، شبکه توزیع و زنجیره خدمات پس از فروش در کشور هستند، وجود ندارد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :