آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188435
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395 10:32
تعداد بازدید : 640

برگزاری دوره آموزشی توسعه نقشه راه پهن باند بي سيم

دوره آموزش بين المللي توسعه نقشه راه پهن باند بي سيم با حضور شركت كنندگان خارجي افتتاح شد.

وزارت ارتباطات- وحيد يزدانيان رييس دانشكده علمي كاربردي پست و مخابرات گفت: اين دوره آموزشي با همكاري دفتر منظقه اي اتحاديه جهاني مخابرات در آسيا و مركز آموزش مخابرات در هندوستان برگزار مي شود و دعوتنامه مربوط به برگزاري اين دوره از دفتر منطقه اي سازمان جهاني مخابرات ارسال شده است.
وي با بیان شعار روز جهاني مخابرات در سال جاري ميلادي گفت: اين شعار كه بيانگر نقش ارتباطات و فناوري اطلاعات در توسعه كسب و كار و تأثير در اجتماع  است موجب كاهش بيكاري و توسعه اشتغال مي شود و بررسي هاي جهاني نشان دهنده اين است كه آسيب هاي اجتماعي و جرايم سازمان يافته ريشه در فقدان اشتغال دارد.
يزدانيان افزود: بنابراين ICT مي تواند به صورت مستقيم منجر به ايجاد جهاني عاري از خشونت شود و ثبات اجتماعي را به همراه بياورد.
وي ادامه داد: يك بررسي ديگر نشان مي دهد كه اگر بخواهيم كسب و كارها را رونق بدهيم احتياج به پهناي باند داريم و هرچه پهناي باند افزايش پيدا كند شاهد توسعه كسب و كار خواهيم بود و از طرف ديگر پهناي باند جنبه هاي مختلف دارد كه با توجه به توسعه شبكه هاي موبايلي و گذاري كه به نسل سوم و چهارم در سال هاي گذشته داشتيم و سمت نسل پنجم مي رويم، پهن باند در بستر ارتباطات سيار نقش مهمي دارد. رييس دانشكده علمي كاربردي پست و مخابرات گفت: با توجه به درك اهميت اين موضوعات ايران ميزباني اين دوره را پذيرفت و ما اعتقاد داريم هرچه قدر همگرايي بين برنامه هاي توسعه اي در كشورهاي منطقه با ايران وجود داشته باشد ضريب موفقيت در اين برنامه نيز براي كشور ما بيشتر خواهد بود.
وي گفت: اين دوره آموزشي جزو دوره هايي است كه مسير ما را هموار مي كند تا بتوانيم هاب آموزشي ICT در منطقه وابسته به ITU باشيم.  بر اساس این گزارش استاندارد دوره زير نظر سازمان جهاني مخابرات و مدارك هم از طرف اين سازمان اعطا خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :