آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188445
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395 10:49
تعداد بازدید : 624

مادربورد گیگابایت و عرضه محصولات به همراه واترکولینگ

شرکت گیگابایت یکی از تولیدکنندگان پیشرو در صنعت تولید مادربورد و کارت گرافیک از همکاری با EK، یکی بهترین تولیدکننده های خنک کننده مایع دنیا خبر داد.


فناوران-  براساس اعلام این شرکت، شروع این همکاری از یکم آگوست 2016 است و حوزه این همکاری نیز در محصولات عرضه شده به سراسر اروپا خواهد بود.
حاصل این همکاری شامل ارایه بسته ای از مادربوردهای برگزیده گیگابایت X99-Ultra Gaming و Z170X-Gaming 7 به همراه یک عدد منوبلاک (واتربلاک دوکاره ای که علاوه بر پردازنده، مدار PWM مادربورد را نیز خنک می کند) ساخته  EK است که از جنس نیکل به همراه لوگوی G1 است.
همکاری کمپانی گیگابایت با شرکت EK منجر به بازطراحی مونو بلاک  EK-FB GA-Z170X  برای مادربورد 
Z170X-Gaming 7 شده است تا با الهام گرفتن از طرح مونو بلاکEK-Supre EVO، از بهترین راهکار خنک‎کنندگی با کارایی بالا اطمینان حاصل شود. 
این مونوبلاک نه تنها پردازنده را خنک نگه می دارد، بلکه با ایجاد پوششی روی مدار تغذیه مادربورد (mosfetها) این امکان را فراهم می آورد که جریان آب به طور مستقیم از روی مدار تغذیه مادربورد عبور کند تا شاهد امکان اورکلاک تا بیشترین مقدار ممکن باشیم.
مادربوردهای گیگابایت با استفاده از دو هدر فن ترکیبی برای استفاده از خنک کننده مایع طراحی شده اند که این ویژگی به کاربران  امکان می دهد تا با استفاده از دو پمپ جداگانه به ایجاد یک راهکار خنک سازی با مدار باز بپردازند. 
این بسته ویژه در مدت زمان محدودی توسط گیگابایت و EK عرضه می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :