آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188460
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1395 11:26
تعداد بازدید : 712

راهکار مهار افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن

رییس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس گفت: برای جلوگیری از افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن، قرار است مدت اعتبار اوراقی که به زمان سررسید و ابطال نزدیک شده اند، به 6 ماه تمدید شود.


ایرنا-  افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن در روزهای اخیر سبب بروز نگرانی‎هایی در میان استفاده کنندگان این اوراق شده است. نرخ هر برگ تسهیلات پنج میلیون ریالی مسکن در بازار سرمایه به بیش از یک میلیون ریال افزایش یافته که باعث می شود خریدارانی که قصد دارند از طریق وام مسکن خانه دار شوند، هزینه زیادی را پرداخت کنند.
علیرضا توکلی، رییس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس گفت: براساس بررسی ها، اتفاق خاصی در بازار رخ نداده و احتمالا یک موج مقطعی خرید شکل گرفته است که تا چند هفته آینده رفع می شود.
وی درباره نقش دلالان در افزایش اوراق تسهیلات مسکن افزود: نمی توان آن را دلالی نامید، درواقع یک موج خرید شکل گرفته و برخی حاضر شده اند این اوراق را با قیمت بالا خریداری کنند.
رییس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس افزود: گزارش‎ها نشان می‎دهد که حجم اوراق غیرمفید که برای دلالی استفاده می‎شود، پایین است.
وی درباره راهکارهای کنترل نرخ اوراق مسکن و جلوگیری از افزایش قیمت گفت: قرار است به زودی اطلاعیه ای منتشر شود که براساس آن، مدت اعتبار آن دسته از اوراق مسکن که به سررسید ابطال خود نزدیک شده بودند، تمدید می‎شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :