آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188534
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1395 11:22
تعداد بازدید : 811

المپیک در معرض حملات سایبری

دولت برزیل طی برگزاری بازی های المپیک ریو دو ژانیرو 85 هزار سرباز مسلح و پلیس را برای برقراری امنیت در خیابان ها مستقر کرده غافل از اینکه تهدیدهای بزرگ‎تری ازجمله اینترنت علیه بازدیدکنندگان این بازی ها وجود دارد.

ایسنا- چندین گزارش و تجزیه و تحلیل از کارشناسان نشان می دهد که یکی از بزرگ ترین تهدیدها برای بازدیدکنندگان در ریو دو ژانیرو مساله «اینترنت» است. گزارش هایی که از جانب شرکت امنیت سایبری  Fortinet مطرح شده، نشان دهنده این است که حجم آثار مخرب و حملات فیشینگ (به عنوان مثال نام دامنه و آدرس) در برزیل در حال افزایش است. 
این کشور شاهد افزایش 83 درصدی در آدرس های مخرب بوده که در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار زیاد است، زیرا این میزان در نقاط دیگر جهان تنها 16 درصد رشد داشته است. با توجه به یک گزارش از شرکت کسپراسکای، برزیل دارای بیشترین حملات فیشینگ بوده و این هکرها در زمان بازی های المپیک، ورزشکاران را نشانه گرفته اند. 
محققان کسپرسکی همچنین اعلام کردند که آزمایشات امنیتی مختلف در برزیل نشان داده است که تقریبا از هر چهار اتصال و دسترسی به اینترنت بی سیم توسط گردشگران، یک دسترسی نسبت به حملات سایبری آسیب پذیر است. شورای امنیتی خارج از کشور آمریکا(OSAC)  گزارش می دهد که تلفات سالانه مربوط به امنیت سایبری و کلاهبرداری آنلاین در برزیل به میلیاردها دلار رسیده است.
برزیل همچنان نخستین رتبه را از نظر جرایم اینترنتی در سراسر جهان دارد.
گزارش های اخیر نشان می دهد که گروه هایی از مجرمان اینترنتی از دیگر نقاط جهان در حال تلاش برای برقراری ارتباط با مجرمان اینترنتی در برزیل هستند و  500 هزار بازدیدکننده از این بازدیدها ممکن است هدف این مجرمان اینترنتی قرار گیرند.
این در حالی است که به گزارش شرکت امنیتی Skycure، بازدیدکنندگان پایتخت سابق برزیل به تازگی هدف گروهی از هکرها قرار گرفته اند. آنها برای این بازدیدکنندگان هات اسپات های بی سیم جعلی را آماده کرده اند تا از طریق اتصال دستگاه های همراه بازدیدکنندگان به این هات اسپات ها اطلاعات شخصی آنها را به سرقت ببرند. این شبکه های بی سیم ساختگی توسط شرکت skycure در مناطق مختلف این شهر شناسایی شده است. این هات اسپات ها عمدتا در مناطقی قرار گرفته اند که بسیاری از مسافران برای اتصال به اینترنت از آنها استفاده کنند. مکان هایی همچون بازارهای خرید، کافی شاپ های شناخته شده و هتل ها از جمله این مکان ها هستند. Skycure همچنین به مسافران قطار زیرزمینی این شهر که در مکان های مختلفی توقف می کند، هشدار داده است ممکن است زمانی که قابلیت اتصال به وای فای برای آنها به وجود می آید، در معرض تهدید قرار بگیرند. البته آسیب پذیری های واقعی ممکن است خود را در موج دوم مسافرانی که پا به این شهر می گذارند، نشان دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :