آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188535
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1395 11:23
تعداد بازدید : 699

ظرفيت ارتباطي ایران با متوسط جهانی فاصله دارد

با همكاري نظام بانكي و بهره گيري از فناوري اطلاعات مي توان ابزارهاي جديدي درجهت گسترش خدمات و كاهش ريسك نظام توزيع و پخش فراهم كرد.

وزارت ارتباطات- نصراله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات در كنفرانس مديريت مبتني بر فرآيند در صنعت پخش گفت: كل فضاي اقتصادي شامل گردش كالا، خدمات و پول است كه به كمك ابزارهاي ICT مي توان كاهش زمان زنجيره توليد تا عرضه محصول را عملياتي كرد.
وي ادامه داد: رهگيري مرسولات و محصولات به كمك اينترنت اشيا و فناوري RFID يكي از ابزارها و كاربردهاي موجود در اين حوزه محسوب مي شود.
وي گفت: همچنين به كمك سيستم هاي اطلاعاتي از اقلام موجود در نظام توزيع و پخش و همكاري نظام بانكي مي توان خدمات جديدي در راستاي بهبود نقدينگي اقتصادي در اين بخش ايجاد كرد.
معاون وزير ارتباطات با بیان اقدامات صورت گرفته طي سه سال گذشته در بهبود كيفيت، كميت و گسترش شبكه دسترسي براي رونق كسب وكارها ازجمله در نظام توزيع و پخش گفت: با تلاش هاي صورت گرفته، ظرفيت ارتباطي كشور طي سه سال گذشته هشت برابر شده كه البته براي رسيدن به متوسط جهاني بايد اقدامات بيشتري عملياتي شود.
وي ادامه داد: هم اكنون درحال مهاجرت از سيستم مبتني بر انتقال صوت به سيستم مبتني بر ديتا و IP هستيم و اقدامات بسيار مفيدي از سوي فعالان حوزه ارتباطي در بخش دولتي و خصوصي اجرايي شده است.
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران گفت: در ساختار تعريف شده اي كه درحال پياده سازي است، تمام شهرهاي كشور به شبكه متصل مي شوند و به واسطه آن افزايش توانمندي شبكه اي و همچنين افزايش قابليت هاي امنيتي و دفاعي در حوزه سايبري، عملياتي خواهد
شد.
وي افزود: هم اكنون و با ارايه خدمات نسل سه و چهار، امكان مبادله ترافيك درجهت افزايش دسترسي پذيري در سطح ملي فراهم شده و از توان تحرك پذيري در اين حوزه مي توان در حوزه توزيع و پخش نيز به خوبي بهره 
برد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :