آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188536
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1395 11:24
تعداد بازدید : 907

تذکر پلیس به 500 وبلاگ و سایت مدلینگ

سخنگو و معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: پلیس تاکنون با نمایش زنده لباس و رسمی کردن مدلینگ در کشور موافقتی نکرده است.

مهر- سردار سعید منتظرالمهدی گفت: شواهد متقنی در دست است که شماری از افراد کج رو و منحرف با راهبری و هدایت شبکه های خارجی، در پی هنجارشکنی فرهنگی و ترویج الگوهای رفتاری مغایر ارزش های پذیرفته شده جامعه و تبلیغ مدل های جدید غربی و لباس های کم پوشش از طریق شبکه های اجتماعی هستند.
وی با بیان اینکه با شناسایی این افراد اقدامات قانونی برابر ضوابط با آنان صورت می گیرد، گفت: اما  درخصوص باندهایی که عامدانه و برنامه ریزی شده با اجیر کردن افراد، مبادرت به تبلیغ پوشش یا مد خاصی در سطح معابر یا مدلینگ خیابانی کنند، گزارش مستندی دریافت نکرده ایم.
منتظرالمهدی با بیان اینکه متاسفانه بعضی از افراد ناآگاه به دنبال رسمی کردن مدلینگ یا نمایش زنده لباس هستند، گفت: تا کنون پلیس در این خصوص موافقتی نکرده است.
سخنگوی ناجا با بیان آمار برخوردها با متخلفان و مروجان فرهنگ پوشش غربی در شبکه های اجتماعی گفت: در بهار امسال بیش از ۵۰۰ سایت و وبلاگ فعال در حوزه مد و لباس مورد تذکر واقع شدند و در سامانه ثبت شده اند که  اکثر آنان نیز تمکین کرده و اقدامات پیشگیرانه اثربخش بوده
است.
وی با بیان اینکه ۴۵ پرونده قضایی نیز در این خصوص تشکیل و به مرجع قضایی ارجاع داده شده است، ادامه داد: همچنین با هماهنگی مرجع قضایی حدود ۲۰ سایت، وبلاگ و صفحه از دسترس خارج شده 
است.
منتظرالمهدی درباره لباس هایی که الفاظ لاتین روی آن چاپ شده است، نیز گفت: این لباس ها توسط تعدادی از افراد غافل در جامعه استفاده می شود که حتی بعضا معانی نوشته های آن را هم نمی دانند. در این خصوص تذکرات لازم به صنوف و فروشنده ها ارایه  شده که با همکاری صنوف و فروشندگان و البته درک صحیح استفاده کنندگان این پدیده روبه افول و کاستی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :