آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188537
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1395 11:25
تعداد بازدید : 882

مذاکره با شرکت روس برای ساخت ماهواره ملی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام مذاکره با شرکت فضایی «کاسماس» روسیه، برای ساخت و پرتاب ماهواره ملی سنجش از دور گفت: در حال مذاکره برای توافق در قیمت این قرارداد هستیم.

مهر- محمود واعظی با بیان تمایل روسیه برای همکاری در ساخت و پرتاب ماهواره ملی سنجش از دور ایران گفت: در این زمینه مذاکره را با شرکت دولتی «کاسماس» پیگیری کردیم و درباره کلیات طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره به توافق رسیدیم.وی ادامه داد: در این زمینه درحال مذاکره برای جزییات اجرای این پروژه و توافق بر سر قیمت انجام آن هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ساخت ماهواره عملیاتی سنجش از دور، زمان بر است و قابل قیاس با ماهواره های کوچک و دانشجویی که تاکنون ساخته ایم، نیست، گفت: روس ها حتی تمایل دارند مسوولیت پرتاب ماهواره های ساخته شده و کوچک ما را بر عهده بگیرند و به محض آنکه ما بخواهیم، آن را انجام می دهند.
واعظی ادامه داد: اما در این پروژه چشم انداز بسیار وسیع تری را دیده ایم و همانطورکه قول داده بودیم، در آینده نزدیک ۲ ماهواره ملی سنجش از دور و مخابراتی را عملیاتی می کنیم.
وی گفت: در این راستا برای ماهواره ملی سنجش از دور با شرکت «کاسماس» به عنوان سازمان فضایی کشور روسیه به جمع بندی رسیده ایم که اگر قرارداد آن منعقد شود، بیش از دو سال زمان می‎برد تا ماهواره ایرانی به نقطه عملیاتی برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :