آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188864
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 913

قاچاق چیان فعلا نگران اجرای رجیستری نباشند!

ساحره چمنی- از سال گذشته که موضوع اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل مطرح شد، شاهد اخبار ضد و نقیضی در رابطه با این موضوع هستیم.

سال گذشته مدام مسوولان اجرای این طرح را به زمان دیگری حواله کردند و امسال هم از اول سال هیچ خبری از اجرای طرح مذکور نبود تا اینکه روز اول مرداد یک باره ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرای نهایی آن را اعلام کرد، اما دو روز از این موضوع نگذشت که وزارت ارتباطات آماده نبودن زیرساخت ها برای اجرای نهایی طرح را مطرح کرد و مشخص شد که این طرح هنوز هم در مرحله آزمایشی است. در همین بین گمرک و وزارت صنعت و معدن مقصر آماده نبودن این بستر شناخته شدند.
بعد هم که خبری از اجرای طرح نبود و تقریبا در این زمینه سکوت خبری بود و اگر خبری منتشر می شد وعده های ضد و نقیضی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز وزارت ارتباطات، مخابرات و وزارت صنعت و معدن داده می شد که نشان از ناهماهنگی نهادهای مربوطه داشت.در آخرین خبرها، روز گذشته وزارت صنعت اجرای نهایی طرح رجیستری گوشی های موبایل را به پایان سال جاری موکول کرد. به این ترتیب از این نوع اطلاع رسانی و پراکندگی اخبار و حواشی و نیز ناهماهنگی نهادها و سازمان هایی که در اجرای آن دخیل هستند به نظر می رسد که حداقل امیدی به اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل تا پایان سال جاری هم وجود ندارد و این پیام از تصمیمات ناهماهنگ مسوولان بر می آید که قاچاق چیان فعلا منتظر اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل نباشند چرا که ظاهرا نه زیرساختی برای اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل وجود دارد و نه نهادهای متولی فعلا برنامه روشنی برای اجرای طرح از زمانی مشخص دارند.
لذا قاچاقچیان حالا می توانند این پیام را با خیال راحت از درون آشفته بازار اطلاع رسانی از اجرای طرح رجیستری دریافت کنند که فعلا خبری از اجرا نیست و جایی برای نگرانی از تداوم خدمات قاچاق ایشان وجود ندارد!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :