آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188869
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 11:5
تعداد بازدید : 480

رییس پژوهشکده پولی و بانکی:

نوسان در بازار آزاد ارز مقطعی است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: بانک مرکزی به تدریج درحال پیاده سازی برنامه های ارزی است و ازاین رو نوسان در بازار آزاد ارز مقطعی است.

 ایرنا- هرچند این روزها بازار ارز شرایط آرامی را پشت سر می گذارد و نوسان شدیدی را تجربه نمی کند؛ اما نرخ هر دلار آمریکا به بیش از 35 هزار ریال رسیده است.
علی دیواندری درباره تاثیر ورود بورس بازان به بخش ارز و نوسان در بازار آزاد به ویژه دلار اعلام کرد: بانک مرکزی برای ارز برنامه مشخصی دارد که همان یکسان سازی نرخ ارز تا پایان سال است.
این کارشناس مسایل پولی و بانکی دسترسی مناسب به کانال های نقل و انتقال ارز را از برنامه‎های بانک مرکزی دانست و گفت: بر همین مبنا هفته گذشته شاهد صدور مجوز ورود بانک‎ها به عرصه خرید و فروش ارز در بازار بودیم.
وی گفت: با توجه به حرکت آرامی که بانک مرکزی در زمینه ساماندهی بازار ارز آغاز کرده، هرگونه فعالیت‎های حاشیه‎ای و نوسان، مقطعی است و بورس بازان نخواهند توانست سود زیادی از آن ببرند.
بانک مرکزی دهم مرداد دستورالعمل و ضوابط اجرایی خرید و فروش ارز به نرخ آزاد را به بانک های عامل ابلاغ کرد که براساس آن ورود بانک ها به حوزه بازار آزاد ارز آزاد شد.
امیر بیت لفته، دبیرکل کانون صرافان چندی پیش افزایش تقاضای دلار از سوی بورس بازان و سرمایه گذاران ارزی را از دلایل رشد قیمت در این بازار اعلام کرد.
به گفته وی، این امر در کنار رویدادهایی چون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) و کودتای نافرجام ترکیه سبب شد برخی افراد برای جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه خود را به دلار تبدیل کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :