آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188886
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 11:35
تعداد بازدید : 936

رییس سازمان فناوری اطلاعات در بازدید از روزنامه فناوران اطلاعات:

مدیران دولتی و خصوصی از فرصت وجود روزنامه تخصصی فاوا بهره ببرند

نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات به همراه برخی از مدیران این سازمان، چهارشنبه گذشته از روزنامه فناوران اطلاعات بازدید کردند.


فناوران- در این دیدار علاوه بر جهانگرد، رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیکی، پرویز سبزکار مشاور رییس سازمان و معاون مدیرکل دفتر رییس سازمان در امور روابط عمومی و بین الملل و سعید کریمی کارشناس روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات حضور داشتند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات در این دیدار در پاسخ به درخواست خبرنگاران روزنامه برای ارتباط بیشتر با رسانه ها گفت: ارتباط خوبی با رسانه ها داریم اما از آنجا که بری به نتیجه رسیدن پروژه های سازمان فناوری اطلاعات نیاز به زمان درایم، برای اطلاع رسانی کمی تامل می کنیم تا این پروژه ها به سرانجام برسد و سپس درباره آن مصاحبه می کنیم.
جهانگرد درباره وضعیت شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: ساختار این شبکه طراحی شده و تا حدود زیادی کار پیاده سازی آن انجام شده است. البته اکنون نباید انتظاری که از شبکه موجود در آلمان یا اروپا را از شبکه ملی اطلاعات ایران داشت چرا که آنها سال ها پیش کار در این حوزه را آغاز کردند. با این حال ما می توانیم با استفاده از تجهیزات مدرن و بهره گیری از تجربیات دیگران، در این حوزه پرش داشته باشیم و به سرعت به وضعیت مطلوب دست یابیم.
وی با بیان این که رشد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات انفجاری است گفت: برای مثال ترافیک دیتا ماهی 30 رصد در کشور رشد می کند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این که اخیرا دیداری با مدیران یکی از برندهای مطرح جهان در حوزه تلفن همراه داشته است گفت: در آن دیدار ما اعلام کردیم که دیگر زمان این که ایران فقط واردکننده باشد به سر آمده و برای این که آنها در بازار ایران فعالیت کنند، باید بخشی از تولید محصولات شان را به داخل ایران منتقل کنند که این موضوع مورد پذیرش و استقبال آنها نیز واقع شد.
جهانگرد در این دیدار نقش نشریات تخصصی نظیر روزنامه فناوران اطلاعات به عنوان بازوی سیستمی حوزه فاوا را مهم دانست و گفت: باید هدف اصلی تمامی فعالان بخش خصوصی و رسانه ای تخصصی توسعه بیش از پیش جایگاه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشد.
وی افزود: انتشار یک روزنامه تخصصی در حوزه فاوا بسیار مهم بوده و نقش تاثیرگذاری در ارتقای جایگاه بخش دارد و باید مدیران  دستگاه های مختلف دولتی و خصوصی نیز از فرصت وجود یک روزنامه تخصصی در این صنف به خوبی بهره ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :