آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188887
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 11:36
تعداد بازدید : 515

40هزار نفر عامل کندی اینترنت مخابرات تهران

معاون شرکت مخابرات تهران دلیل افت کیفیت در سرعت اینترنت مخابرات را استفاده غیرمنصفانه ۴۰ هزار مشترک از پهنای باند عنوان کرد.


مهر- کامران کاظمی با بیان اینکه هم اکنون نحوه سرویس دهی به مشترکان مخابرات از اینترنت نامحدود و غیرحجمی به اینترنت حجمی تغییر یافته است، افزود: برخی مشترکانی که قراردادهایشان مربوط به سال های قبل است، همچنان از اینترنت نامحدود استفاده می کنند؛ این موضوع نحوه سرویس دهی ما را با اشکال مواجه کرده است.
کاظمی با بیان اینکه سقف زمانی درنظرگرفته شده در قراردادهای مخابرات یک ساله است، گفت: چنانچه مشترک نسبت به تمدید قرارداد خود پس از یک سال اقدام نکند، این قرارداد به صورت اتوماتیک برای سال بعد نیز تمدید می شود؛ به همین دلیل مشترکانی که از اینترنت نامحدود استفاده می کنند و قراردادشان مربوط به سال های قبل است، همچنان از این قرارداد بهره می برند.
معاون شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه به همین دلیل نمی توان اینترنت مشترکان نامحدود را تخلیه کرد، ادامه داد: استفاده غیرمنصفانه برخی از این مشترکان سبب شده که درصد بسیاری از پهنای باند اینترنت در تهران به این تعداد مشترک اختصاص پیدا کند.
وی ادامه داد: براساس قرارداد شرکت مخابرات تهران با کاربران اینترنت پرسرعت، هر کاربر می تواند از ضریب اشتراک یک به هشت استفاده کند و در این قرارداد، میزان دانلود و مصرف مشخص است؛ بااین حال کاربر امکان استفاده تا ۴۰ درصد بیشتر از این پهنای باند درنظرگرفته شده را نیز دارد اما مشکلی که هم اکنون وجود دارد، این است که برخی کاربران رقم بسیار بیشتری را از این میزان پهنای باند استفاده می کنند.
کاظمی توضیح داد: برای مثال مشترکی که اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه مصرف می کند، امکان دانلود ۵ گیگابایت پهنای باند را دارد؛ اما شاهد هستیم برخی از این مشترکان تا ۴۴ گیگابایت پهنای باند دانلود می کنند؛ این مصرف غیرمنصفانه برای برخی مشترکانی که سرعت اینترنتشان تا مگابیت در ثانیه است، بیش از هزار گیگابایت برآورد می شود.
وی ادامه داد: حدود ۴۰ هزار مشترک اینترنت در تهران و البرز به صورت غیرمنصفانه از پهنای باند استفاده می کنند که این موضوع خسارت بسیاری را برای مخابرات به همراه دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :