آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188895
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 11:47
تعداد بازدید : 755

آن مرد نامه نوشت؛ آن صدا حذف شد

بهار ادیبان- بسیاری از ما انتظار داشتیم آغاز بازی های المپیک، فضای شبکه های اجتماعی را تغییر دهد؛ اما آن قدری که در المپیک لندن، شبکه های اجتماعی با شور و هیجان با مسابقات همراه شد، المپیک ریو مورد توجه قرار نگرفت. اوج هیجان مسابقات المپیک برای کاربران ایرانی، بامداد چهارشنبه به وقت برگزاری مسابقه زهرا نعمتی و تیم والیبال ایران بود. در کنار ورزش، سیاست مهم ترین موضوعی بود که کاربران را درگیر خود کرد.

 ایران در المپیک
حضور ایران در بازی های المپیک ریو 2016 همه ایرانی ها را خوشحال کرد. هرچند طی هفته گذشته کاروان ایران آن طورکه انتظار می رفت، نتوانست امتیاز بگیرد؛ اما مورد حمایت کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفتند. دو رقابتی که بیش از دیگر رقابت ها حمایت شد، رقابت زهرا نعمتی در شاخه تیراندازی و رقابت تیم والیبال ایران با لهستان بود. پیروزی مجتبی عابدینی در رقابت های شمشیر بازی نیز بازتاب گسترده ای بین کاربران ایرانی داشت.
 مناظره خرازی و شریعتمداری
یکی از موضوعاتی که ابتدای هفته گذشته نظر کاربران را به خود جلب کرد، مناظره خرازی و شریعتمداری بود. انتقاد خرازی، دبیر کل حزب ندای ایرانیان از روزنامه کیهان از موضوعاتی بود که در شبکه های اجتماعی بازتاب داشت. خرازی خطاب به شریعتمداری، مدیر مسوول کیهان گفت: «آقای شریعتمداری از روزی که مسوول روزنامه کیهان شدید، یک گام جهت دفاع از کشور برنداشتید. شما همین طور اهانت می کنید». وی در مقابل ادعای شریعتمداری که گفت: «دوستان شما مقابل فساد سکوت کردند» پاسخ داد: «دوستان ما آن زمان در زندان بودند و شما آزادانه حرف می زدید».
 اعدام شهرام امیری
خبر تایید اعدام شهرام امیری نه تنها در ایران؛ بلکه در بسیاری از کشورها بازتاب پیدا کرد. درحالی که به نظر می رسید قرار است وی دوران زندانی خود را سپری کند، خبر اعدام وی منتشر شد. در یک نشست خبری،  محسن اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه گفت: شهرام امیری اطلاعات حیاتی کشور را در اختیار دشمن قرار داده بود.
 کنسرت ِ اعدام
پخش مصاحبه دادستان خراسان رضوی درحالی که پس زمینه آن سه مرد حلق آویز شده بودند و زیرنویس شده بود «لغو موقت تمامی کنسرت ها در خراسان رضوی/ دادستان خراسان رضوی خبر داد» سروصدای زیادی در شبکه های اجتماعی به پا کرد. بسیاری از کاربران با اعتراض به پخش این تصویر از دادستان انتقاد کردند که لابد بهتر است جای کنسرت رفتن، برنامه اعدام از تلویزیون نگاه کنیم.
 آن مرد نامه نوشت
خبر نامه نوشتن احمدی نژاد به رییس جمهور آمریکا، باراک اوباما واکنش های متفاوتی را بین کاربران شبکه های اجتماعی برانگیخت. احمدی نژاد درحالی که حدود یک سال به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، خطاب به اوباما نامه نوشت و خود را خادم ملت معرفی کرد. وی پیش از این در دورانی که رییس‎جمهور بود نیز به اوباما نامه نوشت؛ اما پاسخی دریافت نکرد. احمدی نژاد، باراک اوباما را نصیحت کرده و از او خواسته دو میلیارد دلار از دارایی مصادره شده ایران را فوراً آزاد کند.
 منتظری و ماجرای فایل صوتی
هفته گذشته فایل صوتی آیت الله حسینعلی منتظری در مرداد سال 67 روی سایت این مرجع تقلید منتشر شد. در این سخنرانی وی نسبت به اعدام دسته جمعی اعضای سازمان منافقین به شدت اعتراض کرده بود. انتشار این فایل صوتی در شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت. این فایل یک روز روی سایت در دسترس بود و احمد منتظری به درخواست وزارت اطلاعات این فایل صوتی را از روی 
سایت برداشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :