آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188904
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1395 11:57
تعداد بازدید : 672

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران:

تسهیلات جدیدی به صنعت نداده اند

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران معتقد است بخش عمده تسهیلاتی که به بخش صنعت پرداخت شده، وام های تمهیدی بوده و رکود دلیل اصلی رشد منفی بخش صنعت در سال گذشته بوده است.

ایسنا- ابوالفضل گلپایگانی درباره صحبت های محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه درخصوص رشد پایین بخش صنعت در سال گذشته با وجود دریافت بیشترین تسهیلات گفت: مطمئنا سخنگوی دولت به آمارهایی دسترسی دارد که فعالان اقتصادی به آن آمار دسترسی ندارند.
وی افزود: سال گذشته نه تنها در بخش صنعت افزایش تسهیلات نداشتیم؛ بلکه اتفاقا این بخش با کاهش تسهیلات هم روبه رو بوده است؛ چراکه عمده تسهیلاتی که به بخش صنعت پرداخت شد، تسهیلات تمهیدی بوده است؛ به این معنی که فردی تسهیلات دریافت کرده اما نتواسته آن را پرداخت کند و برای سال بعد هم تمدید شده و به حساب وام های جدید رفته است و وام جدیدی به صنعت تزریق نشده است.
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مشکل اصلی بخش صنعت تنها نقدینگی نیست، گفت: مساله اصلی که بخش صنعت با آن مواجه است، رکود است و این رکود توسط فعالان اقتصادی و بنگاه ها به وجود نیامده است؛ بلکه سیاست های اجرایی و اقتصادی دولت است که تبدیل به رکود شده است.  
به گفته گلپایگانی، آمار ارایه‎شده از سوی وزارت صنعت نشان می دهد که بخش صنعت سال گذشته ۲.۲ درصد رشد منفی داشته که مهم‎ترین دلیل آن رکود حاکم بر بازار و تولید است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :