آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188978
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 10:37
تعداد بازدید : 872

درآمد حاصل از تکالیف اپراتورها در جیب وزارت ارتباطات

معاون اول رییس جمهور با ابلاغ مصوبه ای درباره مصرف ۱۰۰ درصدی درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها توسط وزارت ارتباطات، این اجازه را به وزارت مربوطه داد.

فناوران- طبق مصوبه هیات وزیران اجازه مصرف 100 درصد درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داده شد. البته اولویت مصرف این منابع درآمدی درجهت تحقق اهداف و برنامه های خدماتی عمومی اجباری و پایه با اولویت روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت مطابق نظام نامه اجرایی خدمات عمومی اجباری مخابراتی است.
هیات وزیران به پیشنهاد مورخ 4 مرداد ماه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به استناد ماده 9 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) ـ مصوب 1393ـ  تصویب کرد:
1ـ به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود 100 درصد درآمدهای حاصل از تکالیف مقرر در پروانه اپراتورها را جهت تحقق اهداف و برنامه های خدماتی عمومی اجباری و پایه با اولویت روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت مطابق نظام نامه اجرایی خدمات عمومی اجباری مخابراتی (USO) مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از محل ردیف های پیش بینی شده در قوانین بودجه سنواتی به صورت درآمد ـ هزینه و در صورت لزوم با استفاده از مشارکت اپراتورها به مصرف برساند.
2ـ به منظور تحقق اهداف مندرج در ماده 9 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2 و توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و تحقق دولت الکترونیکی، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود 100 درصد  منابع یادشده را براساس موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور در طرح های توسعه ای و کمک های فنی و اعتباری هزینه کند.
3ـ مبلغ واریزی به حساب مربوط در خزانه داری کل کشور با مبادله موافقتنامه و در سقف اعتبار تخصیص یافته قابل پرداخت است.
این مصوبه با دستور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‎جمهور به وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :