آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188984
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 10:41
تعداد بازدید : 844

سمینار آشنایی با انتقال فناوری در صنعت ICT برگزار شد

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، سمینار آشنایی با انتقال فناوری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق لیسانس و فرانچایز را با حضور علاقه‎مندان به موضوع برگزار کرد.

فناوران- سمینار آشنایی با انتقال فناوری در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق لیسانس و فرانچایز روز سه شنبه دوازدهم مردادماه از ساعت پانزده تا هجده در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد.
این سمینار با توجه به شرایط پسابرجام و نیاز شرکت ها به انتقال فناوری از خارج کشور، به روش های انتقال فناوری پرداخت. در میان راهکارهای متعدد در زمینه دست یابی به فناوری، راهبرد (نحوه و چگونگی) انتقال فناوری موضوعی مهم است. علت وجود این تمایز را باید در مواردی چون سهولت به کارگیری، صرفه جویی در هزینه ها و خطر پذیری ناچیز خلاصه 
کرد.
بر اساس گزارش دو ابزار لیسانس و فرانچایز روش های مرسوم و فراگیر امروزی برای انتقال فناوری است. لیسانس قراردادی است که بر مبنای آن شخصی موسوم به لیسانس دهنده با حفظ مالکیت انحصاری خود، صرفا مجوز بهره برداری از تمام یا بخشی از دارایی فکری متعلق به خود را به شخصی دیگر با نام لیسانس گیرنده اعطا می کند. 
در این سمینار موضوعاتی مانند شناخت فناوری، شناخت انتقال فناوری، مفهوم، شرایط، آثار و انحلال قراردادهای لیسانس و فرانچایز، بیان و یک نمونه از هر نوع قرارداد مطرح شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :