آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188988
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 10:45
تعداد بازدید : 811

نگرانی آمریکایی ها از سهولت خرید و فروش اقلام غیرقانونی در اینترنت

امروزه خرید و فروش اقلام غیرقانونی و به خصوص اسلحه در اینترنت برای آمریکایی ها بسیار آسان شده، به گونه ای که می توان به سهولت خرید شکلات به آن دسترسی داشت.

فارس- نتایج بررسی های اداره الکل، تنباکو و مواد محترقه و منفجره در آمریکا نشان می دهد که بخش تاریک وب به نحوی فزاینده برای تبادل کالاهای مختلف غیرقانونی به کار می رود. 
این اداره برای مقابله با تجارت غیرقانونی اسلحه در اینترنت گروه جدیدی را ایجاد کرده تا درباره این موضوع تحقیق و بررسی کنند. 
اداره مذکور تابه حال چند گروه قاچاق اسلحه را که در کانزاس و آلاباما معاملاتی در بخش تاریک وب سازماندهی می کردند، شناسایی و اعضای آن را دستگیر کرده است.
این افراد اسلحه های غیرقانونی خود را به مشتریان شان در نقاط مختلف جهان می فروختند. یک نوجوان آمریکایی که به جرم خرید اسلحه از این گروه ها و تلاش برای به راه انداختن قتل عام جمعی دستگیر شده، می گوید خرید آنلاین اسلحه Glock به اندازه خرید یک جعبه شکلات ساده است. 
این افراد متخلف برای مخفی کردن هویت خود و در عین حال برقراری ارتباط با مشتریان از نرم افزارهای مختلفی مانند Tor استفاده می کنند. البته بخش تاریک وب تنها برای خرید و فروش اسلحه به کار نمی رود. بررسی های نیکولاس کریستین از دانشگاه کارنگی ملون نشان می دهد کمتر از 3 درصد تبادلات غیرقانونی در این فضا مربوط به خرید وفروش اسلحه است. خرید و فروش انواع مواد مخدر، هرزه نگاری کودکان، اطلاعات کارت های اعتباری و شماره های تامین اجتماعی مسروقه و دیگر اطلاعات هویتی افراد ازجمله اقلام رد وبدل شده در این فضای مخوف است. 
مقامات آمریکایی فعلا 200 مامور و بودجه ای چهار میلیون دلاری را به شناسایی فعالان متخلف فضای مجازی اختصاص داده اند؛ اما به نظر نمی رسد این امر برای مقابله با انبوه تخلفات صورت گرفته در بخش تاریک وب کافی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :