آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188991
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 10:48
تعداد بازدید : 811

پست از دو سامانه هوشمند رونمایی کرد

شرکت پست هم زمان با هفته دولت و در راستای ارتقای کیفی خدمات پستی و مکانیزه کردن فرآیندها، «نرم افزار یکپارچه مبادله پستی» و «سامانه هوشمند همراه نامه رسان» را به خدمت گرفت.

شرکت پست- همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دولت با حضور واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، این دو پروژه زیرساخت پستی به بهره برداری رسید.
براساس این گزارش نرم افزار یکپارچه مبادله پستی که در 650 نقطه مبادله در سراسر کشور توسعه و راه اندازی شده است، بیش از 10 زیر سیستم و نرم افزار جزیره ای موجود در نقاط تجزیه مبادلات و توزیع به همراه بانک های اطلاعاتی پراکنده را تجمیع و یکپارچه سازی کرده، به نحوی که پس از راه اندازی این سیستم عملا تمامی نرم افزارهای متفاوت و سلیقه ای در سطح شبکه مبادله جمع و از طریق یک نرم افزار جامع ارایه می شود.
از مهم ترین مزایای استقرار این سیستم در نقاط مبادله، افزایش کیفیت خدمات و سرویس های پستی به مشتریان، امکان ارایه رهگیری بدون نقص مرسولات پستی و افزایش دقت در گزارش های استخراجی به منظور بهره برداری مدیران ارشد است.
سامانه هوشمند همراه نامه رسان نیز یکی دیگر از پروژه های پست در به کارگیری فناوری های نوین است که با استفاده از گوشی های هوشمند جهت ایجاد بهبود در كارایی فرآیند توزیع مرسولات پستی و با هدف ارتقای رضایت مشتریان در 10 استان راه اندازی شد.
از ویژگی های این سامانه، فراهم آوردن بستری مطمئن است که به رفع مشکلاتی نظیر بایگانی های سنتی و استفاده از دفاتر ثبت و دریافت رسید دستی از گیرنده کمک می کند و موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ، ملزومات و تعمیرات سخت افزاری چاپگرها و ایجاد سرعت بیشتر در امر تحویل مرسولات به نامه رسان و درنهایت تحویل به گیرنده مرسوله می شود.
سامانه هوشمند همراه نامه رسان به عنوان یک سیستم عملیاتی و کیفی پستی، این امکان را فراهم می کند تا علاوه بر تحویل مکانیزه و سریع مرسولات و کالاهای پستی به مشتریان و به تبع آن افزایش رضایت ذی نفعان، سرعت توزیع مرسولات افزایش یافته و موقعیت مکانی محل تحویل به صورت لحظه ای کنترل شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :