آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 188999
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 10:54
تعداد بازدید : 769

رییس کنفدراسیون صادرات:

دولت تمایلی به دست گرفتن ریاست اتاق ندارد

رییس کنفدراسیون صادرات ایران درباره رییس بعدی اتاق بازرگانی ایران و تمایل دولت ها برای در اختیار گرفتن این سمت گفت: اگر به روند ریاست اتاق بازرگانی در بعد از انقلاب نگاه کنیم، می بینیم حتی در سال های ابتدای انقلاب که دولت وقت بر این عقیده بود که درب اتاق بازرگانی باید تخته شود، کسانی از امام حکم گرفتند که بخش خصوصی واقعی بودند.

ایلنا- محمد لاهوتی افزود: بعد از آن نیز آقای خاموشی مدت ها به عنوان فردی از بخش خصوصی این سمت را عهده دار بود. پس از ایشان نهاوندیان درحالی که هیچ سمت دولتی نداشت، عهده دار این مسوولیت بود. افرادی همچون شافعی و جلال پور از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی خوش نام بودند که هیچ وابستگی به دولت های وقت نداشتند و به طور خالص از بخش خصوصی به این جایگاه رسیده بودند. تمام اینها نشان دهنده این است که اتاق ظرفیت لازم را برای اداره امور مربوط به خود را دارد و نیازی به دولتی ها ندارد.
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران درباره شایعات مطرح شده درخصوص تمایل دولت برای گماشتن فردی به ریاست اتاق گفت: این صحبت ها امروز در تمام محافل شنیده می شود اما از نظر عملی امکان پذیر نیست. زیرا دولت در اتاق 20 حق رای دارد درحالی که پارلمان بخش خصوصی کشور متشکل از 400 نفر است.
وی گفت: به نظر می رسد درحال حاضر دولت تمایلی برای به دست گرفتن ریاست اتاق ندارد و صحبت های اخیر بدون پایه و اساس است.
لاهوتی درباره زمان انتخابات گفت: مطابق برنامه تعیین شده باید در اواخر شهریور انتخابات برگزار شود اما با توجه به اینکه این روز مصادف با آخرین روزهای تعطیلات تابستانی است، احتمال به تعویق افتادن انتخابات وجود دارد.وی در مورد افرادی که برای ریاست اتاق مطرح شده‎اند افزود: در حال حاضر کسانی که مطرح هستند همه در حد شنیده ها است و تا این لحظه هیچ شخصی به طور رسمی برای به عهده گرفتن این سمت داوطلب نشده است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :