آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189012
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 11:10
تعداد بازدید : 698

آغاز تخریب طبقه هفتم پاساژ علا ءالدین

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مالک مجتمع علاء الدین تخریب طبقه اضافی این ملک را آغاز کرده، اعلام کرد که مهلت اجرای حکم تخریب طبقه اضافی این مجتمع تجاری پایان شهریورماه امسال است.

ایرنا- ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه مالک مجتمع علاءالدین براساس رای دادگستری به طور جدی تخریب طبقه اضافی این ملک را آغاز کرده است، افزود: اگر مالک به تعهد خود مبنی بر تخریب طبقه اضافی عمل نمی کرد، شهرداری منطقه 11 با مجوز دستگاه قضایی نسبت به اجرای حکم تخریب اقدام می کرد.
وی با بیان اینکه برای تخریب بنای اضافی این ملک از سوی دادگستری مهلت سه ماهه تعیین شده، ابراز امیدواری کرد که تا پایان مهلت داده شده (پایان شهریور ماه) عملیات تخریب این بخش اضافی بنا به طور کامل انجام شود.
قناعتی گفت: این مهلت بر اساس حکم دادگستری و رای کمیسیون ماده 100 از اول تیر 95 به مدت سه ماه تعیین شده بود.عضو شورای شهر تهران درباره تخلف تغییر کاربری پارکینگ این مجتمع تجاری نیز افزود: این موضوع بررسی و حکم قانونی صادره مبنی بر بازگرداندن به کاربری اصلی و پارکینگ اجرا می شود.
مجتمع تجاری علاءالدین در تقاطع خیابان حافظ و خیابان جمهوری، معروف ترین مرکز خرید و فروش تلفن های همراه در تهران است که ساخت آن در سال 74 آغاز شد.
ساخت طبقات اضافی در این مجتمع موجب صدور حکم ماده 100 مبنی بر قلع مستحدثات زاید در طبقه هفت و رفع خلاف از تغییر کاربری پارکینگ منفی سه و اعاده کاربری در سال 93 از سوی شورای شهر تهران با محوریت شهرداری شد که این رای از سوی دستگاه قضایی و دیوان عدالت اداری نیز برای اجرا مورد تایید قرار گرفت. 
در حالی موضوع تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین مطرح می شود که با وجود پیگیری روزنامه فناوران هنوز صحت و سقم تخریب این طبقه مشخص نیست و برخی فعالان این پاساژ در این خصوص اظهار بی اطلاعی می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :