آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189039
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 11:34
تعداد بازدید : 794

آزمایش ویزای الکترونیکی در سه فرودگاه آغاز شد

براساس مصوبه هیات دولت، پروژه ویزای الکترونیکی تا پایان امسال باید نهایی شود که تاکنون امکان صدور این ویزا در فرودگاه های بین المللی مشهد، شیراز و تهران و همچنین کشورهای افغانستان و امارات فراهم شده است.

ایسنا- حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: پروژه ویزای الکترونیکی هم اکنون وارد مرحله تست آژانس های مسافرتی شده است. درحال حاضر یکی از آژانس های مطرح واردکننده گردشگر خارجی، برای این تست انتخاب شده تا مشکلات در این بخش نیز شناسایی و رفع شود.
وی افزود: درحال حاضر سامانه الکترونیکی درخواست روادید علاوه بر سه فرودگاه بین المللی تهران، شیراز و مشهد، در سفارت ایران در کابل و سرکنسولگری های ایران در مزارشریف، هرات، قندهار و جلال آباد و از سوی دیگر در دبی و ابوظبی در امارات عربی متحده فعال شده است.
او با بیان اینکه فرآیند صدور ویزا همانند گذشته است، اما سرعت صدور آن افزایش یافته، ضمن آنکه درخواست کننده برخلاف گذشته به صورت جزیی در جریان مراحل و روند صدور قرار می گیرد، گفت: ویزای الکترونیکی درصورتی که به گرفتن استعلام از مراجع ذی ربط نیازی نداشته باشد، در کمتر از یک دقیقه صادر می شود.
این مقام مسوول در وزارت خارجه سپس به پروژه بعدی ایران برای ویزا پرداخت و گفت: ما درنهایت به سمت paperless شدن می رویم و برچسب ویزا را حذف خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :