آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189041
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 11:36
تعداد بازدید : 815

با تاچ پد ژله ای پرنده خشمگین پرتاب کنید

نسل بعدی گوشی ها و ابزارهای قابل حمل صفحه نمایش های انعطاف پذیری خواهند داشت که حتی ممکن است با بدن مان یکپارچه شوند. در حال حاضر محققان یک تاچ پد لمسی چسبناک و ژله ای طراحی کرده اند که روی ساعد دست قرار می گیرد و کاربر با آن می تواند بازی هایی مثل انگری بردز یا پیانو را بازی کند.

DailyMail- محققان دانشگاه ملی سئول تاچ پد شفاف و کش سانی را درست کرده اند که روی ساق دست قرار می گیرد و به کاربر امکان می دهد که اپلیکیشن ها و بازی ها را روی یک صفحه نمایش مجزا کنترل کند. به گفته چونگ چان کیم، مدیر تیم سازنده این ابزار، تاچ پد ژله ای همانند پوست دوم روی دست قرار می گیرد و در آینده می تواند به عنوان گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. 
این اختراع جدید به شما اجازه می دهد روی پوست دست خود را لمس کنید، گویی یک تاچ پد است. این تاچ پد می تواند 10 برابر مساحت آن کش بیاید و به هر شکلی در بیاید و درعین حال قابلیت استفاده به عنوان یک تاچ پد را داشته باشد. 
نمونه های مشابه این فناوری لمسی که در بازار یافت می شود، بیش از اندازه سخت هستند و نمی توان آنها را پوشید. در آنها از لایه های رسانای فلزی استفاده شده است که تغییرات در ظرفیت خازنی یا مقاومت را تشخیص می دهد؛ اما این لایه ها به راحتی می شکنند یا پاره می شوند.
این تیم از این دستگاه برای کشیدن تصویر، نوشتن، نواختن موسیقی و انجام بازی هایی مثل شطرنج و انگری بردز استفاده کرده است. علاوه براین، می توان آن را تا ۱۰ برابر سایز اصلی اش کش داد و بزرگ تر کرد بدون اینکه در عملکردش تغییری ایجاد شود. جیونگ یون سون، یکی از اعضای تیم می گوید که آنها می خواهند قابلیت های چند لمسی را هم به این دستگاه اضافه کنند تا کاربران بتوانند کارهایی مثل زوم کردن از طریق باز و بسته کردن انگشتان را انجام دهند. وقتی این کار را انجام دادند، در نظر دارند یک شریک تجاری پیدا کنند تا نسخه ای مصرفی از این دستگاه را بسازند.
آرون کوییگلی، کارشناس تعامل انسان و کامپیوتر در دانشگاه سن اندروز معتقد است که شفافیت این دستگاه نکته مثبت آن است. خاصیت نرم و شفاف آن می تواند شکل پوست دوم را در قسمت های مختلف بدن بگیرد. این دستگاه امکان شکل های جدید از تعامل دیجیتالی را فراهم می کند.
به گفته سازندگان این تاچ پد منعطف، این ابزار از جنس هیدروژل های پلی آکریلامید ساخته شده است. این پلیمرهای پلاستیک مانند منبسط می شوند و به همین دلیل است که کاربر می تواند هرچند بار که بخواهد این تاچ پد را بکشد و به اندازه ها و شکل های مختلف در بیاورد، چون رسانایی خود را از دست نمی دهد. این تاچ پد بیشتر شبیه یک پانل خازنی عمل می کند. جریان برق از طریق پلیمر جاری می شود و زمانی مدار قطع می شود که با یک انگشت روی پانل را لمس کنید. این جادو به دلیل وجود نمک های کلرید لیتیوم داخل این پلیمر رخ می دهد که عامل اصلی رسانایی آن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :