آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189074
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395 10:37
تعداد بازدید : 681

معاون صنایع وزارت صنعت اعلام کرد:

پرداخت۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون صنایع وزارت صنعت دیروز در نشستی خبری گفت: درحال حاضر ۱۳۰۰ واحد تولیدی توانسته اند تسهیلات جدید دولت را دریافت کنند و به این واحدها ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات داده شده است.

فناوران- محسن صالحی نیا با بیان اینکه هدف دولت و به ویژه وزارت صنعت رونق صادرات در بخش های مختلف صنعتی است، گفت: در هدف گذاری رشد 10 میلیارد دلاری صادرات تعیین شده است و وزارت صنعت برای تحقق این برنامه ها هر هفته با بخش های مختلفی که پتانسیل صادرات دارند، جلسه برگزار کرده و چالش های پیش روی آن را بررسی می کند. وی در رابطه با میزان تسهیلات دریافتی واحدهای تولیدی در قالب تسهیلات جدید 16 هزار میلیاردی دولت نیز افزود: از کل تسهیلات امروز 30.5 درصد به واحدهای تولیدی اختصاص پیدا کرده است که به نظرم این رقم کم بوده و باید به مرور افزایش پیدا کند. معاون صنایع وزارت صنعت ادامه داد: این وزارتخانه برای رونق تولید برنامه های مختلفی برای صنایع تعریف کرده و به عنوان نمونه یک سامانه در تمام کارگروه های استان قرار داشته و در آن اطلاعات واحدهای تولیدی نیازمند درج می شود. هم اکنون 15 هزار واحد تولیدی برای درخواست تسهیلات به بانک معرفی شده است که از میان آنها 60 درصد صنعتی و 40 درصد به بخش کشاورزی اختصاص دارند.
 افزایش میزان تسهیلات به واحدهای تولیدی
وی  با اعلام اینکه درحال حاضر 1300 واحد تولیدی توانسته اند تسهیلات جدید دولت را دریافت کنند، اظهار داشت: حدودا این 1300 واحد صنعتی توانسته اند در مجموع 1500 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند البته قرار شد با تعاملات صورت گرفته با بانک مرکزی منابع تسهیلات از 16 هزار میلیارد تومان به 18 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند. باید تاکید کنم این عدد مطلق نیست و با تعاملات صورت گرفته با بانک مرکزی قرار شده برای رشد تولید و رشد صادرات منابع لازم در اختیار واحدهای نیازمند قرار گیرد.
صالحی نیا با بیان اینکه برای حمایت از تولید داخل ممنوعیت واردات 870 ردیف تعرفه ای تاکنون تعیین شده است، گفت: واردات این کالاها به هیچ عنوان مشکلی را ایجاد نمی کند. در کنار این موضوع می خواهیم برای رونق تولید و حمایت از کالاهای داخلی به لحاظ کیفیت و قیمت نیز اقدامات لازم را انجام دهیم تا فروش این کالاها در سطح داخلی افزایش پیدا کند.
 معافیت مالیاتی تولیدکنندگان مناطق محروم
در همین حال، معاون وزیر صنعت نیز با اعلام طراحی حمایت های ویژه دولت از واحدهای تولیدی در مناطق محروم گفت: واحدهای تولیدی در مناطق کمتر توسعه یافته می توانند فعالیت خود را بدون پرداخت مالیات آغاز کنند.  حسین ابویی مهریزی افزود: واحدهای تولیدی در مناطق کمتر توسعه یافته می توانند بدون دادن مالیات فعالیت خود را آغاز کنند؛ این واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی تا ۱۳سال از تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند بود. وی اضافه کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی اکنون به دلیل کمبود نقدینگی راکد شده‎اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :