آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189080
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395 10:46
تعداد بازدید : 643

وزیر ارتباطات:

ارایه اطلاعات مشترکان اپراتورها به غیر ممنوع شد

وزیر ارتباطات گفت: پس از موضوع انتشار اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه به تمامی اپراتورها ابلاغ کردیم که حق ندارند به نهادهای غیر از آنچه قانون مشخص کرده، دسترسی دهند.

فارس- محمود واعظی در پاسخ به این سوال که شورای عالی فضای مجازی وزارت ارتباطات را مکلف به حفظ اطلاعات مشترکان کرده که این مهم چگونه تحقق خواهد یافت، گفت: قانون اساسی حفظ اطلاعات شخصی مشترکان را  الزامی کرده و اخیراً نیز شورای عالی فضای مجازی بر این موضوع تاکید کرده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در عمل تاکنون تمام تلاش خود را برای حفظ محرمانگی اطلاعات مشترکان انجام دادیم و از این پس نیز این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: موضوع انتشار اخیر اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای تلفن همراه نیز مربوط به این دولت و در زمان این دولت نبوده و در سال های 92 و 91 اتفاق افتاده است.
واعظی گفت:  علت انتشار اطلاعات یکی از مشترکان تلفن همراه طبق آنچه در مجلس بیان شده، دسترسی به یکی از نهادها بوده است و اطلاعات توسط کارمند متخلف آن نهاد به بیرون درز کرده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنابراین عملا حفظ اطلاعات مشترکان یکی از وظایف اصلی وزارت ارتباطات است و موضوع آن اپراتور نیز اساساً ربطی به وزارت اطلاعات نداشت.
وی افزود: پس از این موضوع و تاکید دوباره شورای عالی فضای مجازی به تمامی اپراتورها ابلاغ کردیم که حق ندارند دسترسی بی دلیل به نهادهایی غیر از آنچه قانون مشخص کرده است، بدهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :